Blisko ludziTeż tak robisz? To częsty powód bałaganu w domu

Też tak robisz? To częsty powód bałaganu w domu

Te czynności sprawiają, że nie sprzątasz efektywnie
Te czynności sprawiają, że nie sprzątasz efektywnie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | BZH22
11.05.2022 14:52, aktualizacja: 11.05.2022 16:38

Sprzątanie to czynność, którą każdy z nas wykonuje regularnie. Czasem jednak nawet przy największych staraniach zdarza się, że zamiast ułatwić życie, sprawiamy, że mamy więcej pracy. Czego unikać, aby sprzątanie było efektywniejsze?

Masz wrażenie, że ciągle tylko sprzątasz, a spektakularnych efektów nie widać? Bardzo możliwe, że popełniasz jeden z błędów, które wydłużają ten proces lub sprawiają, że rezultaty wysiłków nie są widoczne na długo. Jeśli jednak będziemy unikać poniższych zachowań, utrzymamy porządek i mniej napracujemy się przy kolejnym sprzątaniu.

Domowe porządki. Nie popełniaj tych błędów

Odkurzanie na samym początku

Jeżeli prace porządkowe zaczynasz od wyciągnięcia odkurzacza, nadszedł czas, aby to zmienić. Jeśli zastanowimy się nad tym, co robimy później - odwórcenie kolejności naprawdę będzie miało sens. Zatem zanim zaczniemy odkurzać, a dopiero później zabierać się za wycieranie mebli, koniecznie zmieńmy ten nawyk. W ten sposób kurz z półek czy zasłon nie wyląduje na dopiero co odkurzonej podłodze.

Zbyt dużo środków czystości

Twoja szafka ze środkami do walki z kurzem i innymi zabrudzeniami pęka w szwach? Naprawdę, nie potrzebujemy stu różnych detergentów do tego, aby w domu było czysto. Dodatkowo na gromadzonych butelkach i pojemnikach również osadza się kurz, co prowadzi do tego, że w efekcie sprzątania będzie więcej.

Przeładowana zmywarka

Zmywarka potrafi ułatwić życie, zwłaszcza jeśli mieszkamy w kilka osób. Jednak zbyt duża ilość naczyń umieszczona w urządzeniu sprawi, że spora część załadunku zwyczajnie nie umyje się dokładnie, a my będziemy zmuszeni ustawić następną kolejkę. W ten sposób nie dość, że wykonujemy dwa razy to samo zadanie, to działamy nieekologicznie, zużywając więcej wody. Na bezmyślnym układaniu naczyń w zmywarce ucierpi również nasz portfel - rachunki za wodę szybko wzrosną, jeśli urządzenie będzie chodzić na okrągło.

Wielozadaniowa gąbka do mycia

Jeżeli korzystasz np. w kuchni z jednej gąbki do wielu czynności, popełniasz poważny błąd. Zmywając naczynia oraz czyszcząc blat tym samym produktem, zamiast całkowicie pozbyć się brudu, przenosisz go z miejsca na miejsce. Używanie jednej gąbki do wszystkiego jest też mało higieniczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta