To imię dla dziewczynki zyskuje na popularności. Ma przynieść dziecku sukces

Wybór imienia dla dziewczynki to prawdziwe wyzwanie, przed którym stoją przyszli rodzice.
Wybór imienia dla dziewczynki to prawdziwe wyzwanie, przed którym stoją przyszli rodzice.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Picsea

30.11.2022 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybór imienia dla dziecka jest jednym z wyzwań, przed którym stoją przyszli rodzice. Niełatwo wybrać takie, które podoba się obojgu, a dodatkowo dla niektórych symbolika także ma znaczenie. Popularne jest nadanie imienia po dalszych krewnych jak na przykład babcie czy dziadkowie. Jednak jedno imię dla dziewczynki staje się ostatnio niezwykle popularne za sprawą przypisywania mu sukcesu w przyszłym życiu pociechy.

Wyjątkowe imię dla dziewczynki 

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad tym, jakie imię wybrać dla swojego dziecka. Często z wyborem wiąże się jakaś osobista historia. Rodzice decydują się na przykład nazwać swoją córkę po babci czy synka po dziadku. Jednak nie zawsze sprawa jest tak prosta. Dla znacznej części przyszłych rodziców znaczenie ma także symbolika wybranego imienia. Sprawdzają nie tylko rankingi popularności imion, ale także ich znaczenie w księgach. 

Imię dla dziewczynki może okazać się wyzwaniem, szczególnie jeśli chce się wybrać właśnie takie o wyjątkowym znaczeniu. Coraz popularniejsze staje się imię Kornelia. Rodzice decydują się na nie bardzo chętnie. Tylko w pierwszej połowie 2022 roku wybrano je niemal tysiąc razy. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Imię Kornelia dla dziewczynki

Imię Kornelia wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Kornel. Rzymski ród Korneliuszy spopularyzował to imię. Prawdopodobnie pochodzi od łacińskiego słowa "cornu" oznaczającego róg oraz "cornus", czyli dereń. Rodzice najczęściej decydują się na polską wersję tego imienia, czyli Kornelię. Zagraniczny zapis to najczęściej Cornelia przez "C" zamiast "K". 

Wszystkie Kornelie obchodzą imieniny 31 marca w dniu wspomnienia św. Kornelii z Afryki oraz 16 września. To imię można zdrabniać na wiele sposób. Przyszli rodzice mogą zwracać się do dziecka m.in. tak: Kornela, Kornelcia, Kornelka, Nelka, Nelcia, Nela, Nelia czy Nel. To piękne imię, któremu przypisuje się także wiele sukcesów w przyszłości. Nic dziwnego, że jest tak popularne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także