"To moja sprawa". Krótko ucięła absurdalną dyskusję

Grażyna Torbicka od ponad 40 lat jest w udanym małżeństwie
Grażyna Torbicka od ponad 40 lat jest w udanym małżeństwie
Źródło zdjęć: © AKPA

24.05.2023 07:37, aktual.: 24.05.2023 08:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grażyna Torbicka skończyła 64 lata. Od ponad czterech dekad jest żoną uznanego kardiologa. Para nie doczekała się potomstwa, co nadal jest szeroko komentowane. Dziennikarka jednoznacznie oceniła "absurdalną dyskusję" na ten temat.

Pracę w telewizji rozpoczęła w 1985 roku od działu literackiego Teatru Telewizji. Rok później zadebiutowała na antenie TVP jako konferansjerka festiwalu w Sopocie. Największą popularność przyniósł jej program "Kocham Kino", który nie schodził z anteny przez ponad 20 lat.

Trafiła do kardiologa. Są razem od ponad 40 lat

W 2016 roku odeszła z telewizji publicznej i rozpoczęła współpracę z TVN Fabuła oraz Radiem Zet. Jest dyrektorką artystyczną festiwalu filmowego "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym. Jej kariera związana jest jednak nie tylko ze sztuką. W przeszłości z Wojciechem Szaranowiczem współtworzyła program "Sportowa niedziela".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prywatnie od 42 lat jest związana z kardiologiem Adamem Torbickim. Zaczęło się od wizyty u lekarza. - To była bardzo zabawna sytuacja, ponieważ wizyta została umówiona, jak się później okazało, przez jego ojca, pana doktora Ryszarda Torbickiego, do którego trafiłam w związku z badaniami na prawo jazdy. Przyszły teść uznał, że moje serce wymaga głębszej diagnostyki - wspominała na łamach "Vivy!".

Po jakimś czasie Torbicka trafiła na wizytę do specjalisty. - Gdy pojawił się młody lekarz, byłam oburzona, że to jakiś młokos, a nie poważny specjalista z siwą brodą. Ale w czasie badania stało się coś dziwnego. I potem szybko spotkaliśmy się po raz kolejny - ujawniła po latach. Pobrali się w 1981 roku i do dziś są nierozłączni.

Grażyna i Adam Torbiccy pobrali się w 1981 roku
Grażyna i Adam Torbiccy pobrali się w 1981 roku© AKPA | AKPA

Trwałe małżeństwo bez dzieci. "Absurdalna dyskusja"

- Rozumiemy się w pół słowa. Adam to mężczyzna na całe życie. Sama zastanawiam się czasami nad naszą relacją. W dodatku nie mamy dzieci. Niektórzy twierdzą, że to dzieci scalają, ale my jesteśmy przykładem, że nie mając dzieci, można żyć szczęśliwie - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Choć dziennikarka otwarcie mówi o bezdzietności, której nie żałuje, wciąż musi mierzyć się z pytaniami na ten temat. Przez lata nie odnosiła się do wścibskich komentarzy, jednak w wypowiedzi dla "Życia na Gorąco" postanowiła wreszcie uciąć temat.

- Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji? To moja sprawa - oceniła.

Grażyna Torbicka urodziła się w 1959 roku w Pszczynie jako córka legendy TVP, Krystyny Loski i Henryka Loski, zmarłego w 2016 roku działacza sportowego. 24 maja 2023 roku skończyła 64 lata.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)
Zobacz także