Trwa ładowanie...

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Bronisław Komorowski oczarował przyszłą żonę... butami

4 czerwca 2022 roku Bronisław Komorowski obchodzi swoje 70. urodziny. Od 45 lat jest związany ze swoją żoną, Anną Komorowską, którą poznał jeszcze w czasach nastoletnich. Okazuje się jednak, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Komorowscy zdobywali swoje serca krok po kroku.

Bronisław Komorowski oczarował przyszłą żonę... butami Bronisław Komorowski oczarował przyszłą żonę... butami Źródło: AKPA, fot: AKPA
d4gdtx1
d4gdtx1

Anna i Bronisław Komorowscy poznali się w latach 70., kiedy oboje byli nastolatkami działającymi w harcerstwie. On, już prawie pełnoletni, ona rok młodsza od niego. Koledzy Anny zaprosili Bronisława na rajd po Puszczy Kampinoskiej. Nazywali go wtedy "szefem".

- Najpierw, to zabawne, poznałam jego buty. Niezwykle atrakcyjne. Żółte, amerykańskie, jakich nikt nie miał. Pożyczał moim kolegom na rajdy. Nagle sam w nich przyszedł - powiedziała Anna Komorowska po wielu latach w wywiadzie dla "Dużego Formatu".

Historia miłości Anny i Bronisława Komorowskich

Anna Komorowska (wówczas Dembowska) wyznała jednak, że mimo "atrakcyjnych, amerykańskich butów", pomiędzy nią a jej przyszłym mężem, nie zaiskrzyło od razu.

d4gdtx1

- Nie padłam plackiem. Ktoś inny mi się podobał - przyznała otwarcie w rozmowie.

Choć pierwsze spotkanie przebiegło zwyczajnie, nie stracili ze sobą kontaktu. Widywali się przez kolejne dwa lata, a głębsze uczucie przyszło z czasem.

- Coś razem robiliśmy, o czymś rozmawialiśmy, był szarmancki, z pomysłami, poczuciem humoru. Pomyślałam, że może być z nim interesująco - zdradziła była pierwsza dama, żartując także, "jej akcje u Bronisława znacznie podniosła zupa grzybowa z łazankami".

Życie żony opozycjonisty

Anna i Bronisław Komorowscy pobrali się w 1977 roku. Po ślubie nie było im jednak łatwo. Zamieszkali w ponad 30-metrowym mieszkaniu na Mokotowie, gdzie urodziły się ich pierwsze pociechy. Dziś mają ich aż pięć: Zofię, Marię, Tadeusza, Elżbietę oraz Piotra.

d4gdtx1

"Ania jest osobą bardzo dzielną, odważną, dobrze zorganizowaną. W jej naturze nie jest działanie dla siebie, ale dla innych. Bardzo wiele jej zawdzięczam. Decydując się na małżeństwo ze mną, wiedziała, w co wchodzi, ale nigdy się nie skarżyła. Razem ze mną dzielnie znosiła rewizje bezpieki, aresztowania, moje internowanie" - pisał na swojej stronie internetowej Bronisław Komorowski, przybliżając portret rodziny przed wyborami.

W czasach prezydentury Bronisław Komorowski i jego żona zamieszkali w Belwederze. Anna Komorowska nie wyobrażała sobie życia w "blasku fleszy", jednak wiedziała, że bycie pierwszą damą nie potrwa wiecznie. Towarzyszyła mężowi przez cały ten czas.

Anna i Bronisław Komorowscy w 2011 roku AKPA
Anna i Bronisław Komorowscy w 2011 roku Źródło: AKPA, fot: AKPA

Dziś Komorowscy cieszą się życiem poza miastem. Swój spokój odnaleźli w domku we wsi Buda Ruska na Suwalszczyźnie. Są razem od 45 lat, a dawne obowiązki zawodowe zamienili na zajmowanie się ukochanymi wnukami, których mają obecnie już sześcioro.

d4gdtx1

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

"To nie był szczyt marzeń, żeby mąż startował w wyborach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4gdtx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gdtx1