Blisko ludziTomasz Wolny o aborcji. Dziennikarz TVP broni projektu Kai Godek

Tomasz Wolny o aborcji. Dziennikarz TVP broni projektu Kai Godek

Tomasz Wolny o aborcji. Dziennikarz TVP broni projektu Kai Godek
Źródło zdjęć: © ONS, Instagram
Klaudia Stabach
18.04.2020 14:09, aktualizacja: 18.04.2020 14:56

Dyskusja wokół zaostrzenia prawa aborcyjnego wciąż trwa. Co prawda projekt został zwrócony do komisji, ale to zapewne jeszcze nie koniec jego losów. Tomasz Wolny uważa, że tzw. aborcja eugeniczna powinna zostać zakazana w Polsce, a rządzący powinni skupić się na niesieniu pomocy rodzicom chorych dzieci.

Projekt Kai Godek zakłada wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji wykonywanej z uwagi na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Te powody stanowią obecnie ok. 97 proc. wszystkich aborcji wykonywanych w Polsce. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w 2018 roku przeprowadzono 1076 zabiegów i 1050 z nich wykonanych było ze względu na ciężki stan płodu.

Tomasz Wolny o zaostrzeniu zakazu aborcji

Rzesze Polaków sprzeciwiają się pomysłowi aktywistki i gdy tylko pojawiała się informacja o tym, że treść projektu zostanie odczytana w Sejmie, to od razu pojawiły się głosy sprzeciwu. Finalnie projekt trafił do odpowiedniej komisji, która zbada jego treść.

Tomasz Wolny nie cieszy się z tego faktu. Dziennikarz napisał post, w którym wyraźnie pokazał, po której jest stronie barykady w tym sporze. "Ile osób byłoby na zdjęciu, gdyby nasze mamy skorzystały z tzw. "przesłanki eugenicznej"? Tak. Byłbym samiuteńki sam, ponieważ jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie zespołu Downa" - czytamy w jego poście.

Dziennikarz stwierdził, że będzie zawsze za życiem. "Każdym życiem i na każdym jego etapie" - dodał. "Jednocześnie jestem absolutnie przeciw karaniu czy piętnowaniu osób, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, a otaczać wsparciem! A przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić najszerszą pomoc tym rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci. Od tego zaczynajmy jakiekolwiek zmiany" - podkreślił.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (176)
Zobacz także