Trwa ładowanie...
d2c1tlp
Gwiazdy

Toni Morrison nie żyje. Noblistka i pisarka miała 88 lat

Toni Morrison w 1993 roku otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Umarła w wieku 88 lat. "Chociaż jej odejście stanowi ogromną stratę, jesteśmy wdzięczni, że miała długie, dobrze przeżyte życie" – czytamy w oświadczeniu jej bliskich.
Share
Toni Morrison umarła w wieku 88 lat
Toni Morrison umarła w wieku 88 latŹródło: Getty Images
d2c1tlp

Nie żyje Toni Morrison

Toni Morrison to amerykańska powieściopisarka i eseistka. W 1993 roku dostała literacką Nagrodę Nobla. 88-latka zmarła w szpitalu Montefiore Medical Center w Nowym Jorku. Według informacji przekazanych przez rodzinę Morrison umarła w wyniku długotrwałej choroby.
"Była niezwykle oddaną matką, babcią i ciotką. Zmarła wczoraj wieczorem w otoczeniu najbliższej rodziny. Doskonała pisarka, która ceniła słowo. Chociaż jej odejście stanowi ogromną stratę, jesteśmy wdzięczni, że miała długie, dobrze przeżyte życie" – czytamy w oświadczeniu bliskich Toni Morrison.

d2c1tlp

Toni Morrison – twórczość

Toni Morrison urodziła się w wielodzietnej czarnoskórej rodzinie robotniczej. Do 12 roku życia nosiła imię Chloe Ardelia, które później zmieniła z powodu przejścia na katolicyzm. W 1989 roku została wykładowcą Uniwersytetu w Albany i Uniwersytetu w Princeton. Pracowała tam aż do czasu przejścia na emeryturę. Najbardziej znane powieści Morrison to "Pieśń Salomonowa" (1977), "Ukochana" (1987) i "Jazz" (1992).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c1tlp

Podziel się opinią

Share
d2c1tlp
d2c1tlp