ModaTOP 3 modele dziwnych butów. Ekstrawaganckie trendy sezonu

TOP 3 modele dziwnych butów. Ekstrawaganckie trendy sezonu

Im dziwniej, tym lepiej? Modne buty na jesień i zimę 2022/2023
Im dziwniej, tym lepiej? Modne buty na jesień i zimę 2022/2023
Źródło zdjęć: © Getty Images | x / Avalon
10.10.2022 17:36, aktualizacja: 12.10.2022 14:11

Czy to awangardowe dzieło sztuki? A może już tandetny kicz? Modne buty na jesień i zimę 2022/2023 prowokują i chcą, aby o nich mówić. Co najciekawsze, ekstrawagancja na stopach imponująco szybko poszerza swój fanklub.

W najbliższych miesiącach przekonamy się, co tak naprawdę oznacza "szalony design". Projektanci dali upust swojej fantazji, tworząc z klasycznych butów prawdziwe "dziwadła". Jeśli latem sądziłaś, że bardziej ekstrawagancko już być nie może, jesienią i zimą modowy ekscentryzm sięgnie zenitu. Tak efektowne buty nawet z prostych jeansów i białego t-shirtu stworzą stylizację "nie z tej ziemi". Mówiąc w skrócie: futrzaki atakują, flamingi wychodzą na prowadzenie, a kilkunastocentymetrowe platformy pozwolą nam poczuć się jak na szczudłach.

Ornamenty na pierwszy plan

Wygląda na to, że Jeremy Scott spędził swój urlop na Arubie. A może po prostu odwiedził zoo i znalazł w nim morze inspiracji. Tak czy owak, dyrektor kreatywny Moschino upodobał sobie motyw flaminga, który jest równie bajkowy, co fotogeniczny. O ile możemy wyobrazić sobie jego postać na t-shircie czy torebce, o tyle na czubkach czółenek - budzi nasze zdziwienie. Ekstrawaganckie buty wysoko podnoszą poprzeczkę, projektanci przechodzą samych siebie, a nas wystawiają na wielką próbę odwagi.

Ekstrawaganckie czółenka z flamingiem to propozycja domu mody Moschino 
Instagram/moschino
Ekstrawaganckie czółenka z flamingiem to propozycja domu mody Moschino Instagram/moschino© Instagram | Instagram

Jej wysokość - platforma

Lada moment każda z nas zyska kilka dodatkowych centymetrów wzrostu. Wróć, kilkanaście! Gruba i masywna podeszwa trochę nawiązuje do estetyki lat 70., a trochę przypomina postać japońskiej gejszy. Wśród butów na platformie dużo się dzieje. Wspinają się po nodze w postaci wysokich wiązań, a później pobudzają kolorem – i w żadnym wypadku nie rumienią się z poczucia wstydu. Dumnie towarzyszą płaszczom i wydłużają nogi do granic możliwości.

Kilkunastocentymetrowe platformy to wyzwanie dla każdej fashionistki
Kilkunastocentymetrowe platformy to wyzwanie dla każdej fashionistki© East News | Jonas Gustavsson

Futrzaki atakują

A konkretnie - chwytają za stopy, trzymają zawzięcie i tańczą w ruchu. To żywy spektakl tysięcy długich i kolorowych włosów. Futrzana faktura zasiada w tym sezonie niemalże wszędzie. Kiedyś na prowadzenie wyszły mokasyny Gucci, a tym razem włochate botki i czółenka. Pojawiają się, a później znikają - jednak zawsze budzą kontrowersje i grają pierwsze skrzypce stylizacji.

Futrzane buty znikają i powracają do mody
Futrzane buty znikają i powracają do mody© East News | Victor Boyko

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!