Blisko ludziTragiczne konsekwencje niewinnej zabawy. Dwulatka połknęła baterie do pilota

Tragiczne konsekwencje niewinnej zabawy. Dwulatka połknęła baterie do pilota

Każdy rodzic wie, że małego dziecka nie można nawet na chwilę spuścić z oka. Czasem jednak trudno nadążyć za energicznym dwulatkiem. Rodzice Harper-Lee z Wielkiej Brytanii nie zauważyli, że ich córka wyjęła baterie z pilota. Połkęnła je. Na ratunek było już za późno.

Połknęła baterię z pilota. Na ratunek było za późno
Połknęła baterię z pilota. Na ratunek było za późno
Źródło zdjęć: © Facebook
Marta Kutkowska

Do tragicznego wypadku doszło 23 maja w angielskim hrabstwie Staffordshire. Mama małej Harper-Lee w pewnym momencie zauważyła, że w pilocie brakuje jednej baterii. Wtedy zapytała córkę, czy ta przypadkiem nie bawiła się pilotem, a dziewczynka potwierdziła. Kobieta natychmiast zadzwoniła na pogotowie. Mimo szybkiej interwencji lekarskiej dwulatka zmarła.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Okazało się, że niewinna zabawa dziewczynki była tragiczna w skutkach. Lekarze walczyli z czasem, by uratować życie dwulatki, jednak było za późno. Mimo długiej reanimacji i przetoczenia dziewięciu jednostek krwi dziewczynka zmarła.

Rodzice Harper-Lee nie mogą pogodzić się ze stratą. Nie zdawali sobie sprawy, że popularne bateryjki mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Teraz starają się ostrzegać innych.

Szpital wydał komunikat

Lekarze byli zdruzgotani śmiercią małej pacjentki. Szpital uznał, że świadomość społeczna w kwestii zagrożeń wynikających z trzymania w domu baterii jest niska i postanowił wydać oświadczenie. "(...) Baterie reagują ze śliną i jeśli dziecko połknie baterię guzikową, może wypalić dziury i spowodować wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć. (...) Jeśli uważasz, że Twoje dziecko połknęło baterię, zabierz je bezpośrednio do najbliższego oddziału pogotowia ratunkowego lub zadzwoń pod numer 999 po karetkę pogotowia. (...) Objawy mogą nie być oczywiste. Twoje dziecko może kaszleć, krztusić się, ślinić lub wskazywać na gardło lub brzuch. Niejasne lub zmienne objawy oznaczają, że ważne jest zachowanie czujności. Zaufaj swojemu instynktowi i działaj szybko, nawet jeśli nie ma objawów"– czytamy w informacji wydanej przez szpital.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (44)