FitnessTrening pośladków z Mel B - ćwiczenia ujędrniające i wysmuklające

Trening pośladków z Mel B - ćwiczenia ujędrniające i wysmuklające

Trening pośladków z Mel B - ćwiczenia ujędrniające i wysmuklające
Źródło zdjęć: © iStock.com | Nikolas_jkd
11.11.2018 19:25

Ćwiczenia na pośladki z Mel B to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o kobietach, które chcą wypracować i wyrzeźbić mięśnie pośladków. Wystarczy 10 minut treningu, aby mieć atrakcyjne i kształtne biodra oraz pośladki. Trening pośladków to ulubione ćwiczenia Mel B. Jak sama mówi, lubi “wypalać” nadmiar tkanki tłuszczowej.

Trening pośladków Mel B - wskazówki

Przed każdym treningiem należy odpowiednio się rozgrzać. Natomiast po ćwiczeniach trzeba zadbać o odpowiedni stretching (rozciąganie) mięśni. Rozciąganie sprzyja uelastycznieniu mięśni, wzmacnia ścięgna i, co najważniejsze, zapobiega powstawaniu kontuzji.

Trening pośladków z Mel B - ćwiczenia

Ćwiczenia na pośladki z Mel B to zestaw kilku ćwiczeń, które wykonywane regularnie przynoszą spektakularne efekty. Mimo że ćwiczenia trwają tylko 10 minut, to są wymagające, wyczerpujące i różnorodne. Ćwiczenia na pośladki opracowane przez Mel B trenują także uda (szczególnie wewnętrzną ich partię). Na trening pośladków Mel B składa się:

  • klęk podparty z unoszeniem nóg na boki - aby wykonać ćwiczenie prawidłowo, należy klęknąć i podeprzeć się rękami o podłoże. Jedną nogę należy podnieść na bok, tak aby tworzyła kąt prosty z drugą nogą. Ćwiczenie polega na prostowaniu i zginaniu nogi (tej, która jest wygięta w bok). Ważne, aby nie opuszczać nogi podczas wykonywania ćwiczeń. Ćwiczenie na pośladki Mel B należy powtórzyć 10 razy na każdą nogę.
  • klęk podparty z unoszeniem nóg do góry - należy przyjąć taką samą pozycję jak przy ćwiczeniu pierwszym. Różnica polega na tym, że jedną nogę podnosimy tak, jakbyśmy chcieli dotknąć stopą sufitu. Utrzymujemy ciało, podpierając je na dwóch rękach oraz jednym kolanie. Ważne, aby wykonując ćwiczenie noga tworzyła linię prostą z kręgosłupem. Ćwiczenie na pośladki z Mel B trzeba powtórzyć ok. 10 razy.
  • unoszenie nogi w leżeniu bokiem - aby prawidłowo wykonać ćwiczenie, trzeba położyć się na boku, głowę podeprzeć na dłoni, a nogi ułożyć jedną na drugiej. Następnie trzeba napiąć mięśnie brzucha, nogę przylegającą do podłoża lekko zgiąć w kolanie, a drugą nogę rytmicznie podnosić w górę i dół. Ważne, aby noga, którą podnosimy była wyprostowana, a przy opuszczaniu nie dotykała podłogi. Ćwiczenie powtarzamy ok. 15 razy na jedną nogę.
  • unoszenie nóg w bok w leżeniu bokiem - ćwiczenie jest podobne do poprzedniego. Jednak nie podnosimy nogi góra-dół (sufit-podłoga), ale na boki - raz przed, raz za nogę przylegającą do podłoża. Ćwiczenie trzeba powtórzyć ok. 10 razy na każdą stronę.
  • unoszenie bioder w pozycji leżącej - aby wykonać ćwiczenie, trzeba położyć się na brzuchu i wyciągnąć ręce wzdłuż tułowia. Następnie podnosimy pośladki w górę i opuszczamy. Ważne, aby napinać mięśnie brzucha i pośladków. Ćwiczenie trzeba powtarzać ok. minutę.
  • zatrzymanie pośladków w górze - ćwiczenie podobne do poprzedniego, jednak nie opuszczamy bioder, tylko przetrzymujemy je w górze przez ok. 30 sek.
  • rozkładanie kolan na boki przy unoszeniu bioder - ćwiczenie jest podobne do poprzedniego, jednak tutaj, trzymając biodra w górze, na zmianę rozkładamy i zaciskamy mięśnie ud (ćwiczenie na pośladki i wewnętrzną partię ud).