Tylko 1 proc. potrafi dostrzec 10 różnic. Znajdziesz wszystkie?

Tylko 1 proc. potrafi dostrzec 10 różnic. Znajdziesz wszystkie?

Tylko 1 procent internautów potrafi wskazać wszystkie różnice
Tylko 1 procent internautów potrafi wskazać wszystkie różnice
Źródło zdjęć: © TikTok
30.11.2023 15:44, aktualizacja: 30.11.2023 17:34

W mediach społecznościowych możemy znaleźć wiele zagadek czy testów na spostrzegawczość. Ostatnio na TikToku pojawił się filmik z dwoma niemal identycznymi obrazkami. Jak się okazuje, różnią się one kilkoma szczegółami. Tylko 1 proc. internautów potrafi wskazać wszystkie z nich.

Iluzje optyczne, łamigłówki czy testy na spostrzegawczość są jednymi z najpopularniejszych haseł w internecie. Użytkownicy mediów społecznościowych chętnie wyszukują zagadki matematyczne czy testy na zasadzie "znajdź różnicę". Dlaczego tak jest?

Taka forma rozrywki to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Zagadki i testy na spostrzegawczość pobudzają ciekawość, a także pomagają rozwijać umiejętności logicznego myślenia. Dzięki nim możemy dowiedzieć się również, czy w życiu codziennym jesteśmy w stanie dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tylko 1 proc. społeczeństwa potrafi wskazać 10 różnic

Na TikToku pojawił się krótki filmik, na którym widać dwa podobne do siebie obrazki. Nie są jednak takie same, lecz posiadają aż 10 różnic, a tylko nieliczni są w stanie znaleźć je wszystkie.

Według Mii Yilin - autorki testu - tylko 1 proc. internautów potrafi poprawnie go rozwiązać. Niektóre z różnic są łatwe do odnalezienia, inne z nich są dobrze ukryte. Zobacz, czy jesteś w stanie dostrzec wszystkie z nich? Sprawdź, czy należysz do nielicznego grona bystrzaków.

Czytając komentarze pod filmikiem, faktycznie można odnieść wrażenie, że nie jest to najprostsze zadanie. Użytkownicy TikToka zauważają zazwyczaj siedem różnic, jednak mają problem z odnalezieniem kolejnych trzech. Nam udało się odnaleźć dziewięć z nich. A jak będzie w twoim przypadku?

Odnajdziesz wszystkie różnice między tymi obrazkami?
Odnajdziesz wszystkie różnice między tymi obrazkami?© TikTok | mia_yilin

Udało ci się znaleźć wszystkie różnice?

Jeśli nie, sprawdź, które z nich dostrzegłam. Idąc od lewej strony, od razu można zauważyć, że na dolnym obrazku brakuje kluczy przy spodniach jednego z bohaterów grafiki. Kobieta na pierwszym planie ma inaczej ułożoną grzywkę, a jej kołnierzyk jest innego koloru. To oznacza, że mamy już trzy rzeczy, które sprawiają, że obrazki nie są takie same.

Oprócz tego na prawej dłoni kobiety brakuje zielonego pierścionka, a także jej policzek jest zaróżowiony tylko na jednej grafice. Szóstą różnicą jest ilość guzików, a następną kolor telefonu znajdującego się w kieszeni. Kolejne dwa szczegóły to butelka na ziemi po prawej stronie, a także brązowa opaska na ramieniu trzeciej osoby. A tobie ile różnic udało się znaleźć?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (93)
Zobacz także