Blisko ludzi"Ubrania od Serca". Wesprzyj dzieci z domu dziecka

"Ubrania od Serca". Wesprzyj dzieci z domu dziecka

"Ubrania od Serca" - tak możesz wesprzeć potrzebujących
"Ubrania od Serca" - tak możesz wesprzeć potrzebujących
Źródło zdjęć: © Getty Images
24.05.2021 14:07

- Możliwość samodzielnego wyboru ubrań pozwala młodemu człowiekowi na budowanie przeświadczenia, że ma on wpływ na swoje życie i na swoją przyszłość. Daje to pewność siebie i zachęca do stawiania i osiągania kolejnych celów – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, zachęcając tym samym do wsparcia akcji "Ubrania od Serca" realizowanej po raz czwarty przez markę Vizir i Towarzystwo Nasz Dom.

- To wspaniały program, który niesie ogromną radość dzieciom. W trakcie i po zakończeniu poprzednich edycji otrzymywaliśmy od podopiecznych rysunki, ich historie z zakupów, a to wszystko w ramach podziękowania za umożliwienie im samodzielnego zakupu ubrań, które im się podobają i dzięki którym mogą wyrażać siebie – mówi Elżbieta Prządka, koordynator ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi Towarzystwa Nasz Dom.

Każdego dnia zakładamy ubranie, które jest formą komunikowania się z otoczeniem, wyrażania swoich poglądów czy aspiracji. Dzieci z wiekiem mają coraz silniejszą potrzebę pokazywania swojej indywidualności, w szczególności jest to widoczne w okresie dojrzewania. W Polsce w placówkach opiekuńczo-wychowawczych przebywa prawie 16,7 tys. dzieci i młodzieży. Ponad 60 proc. stanowią osoby między 10. a 17. rokiem życia, czyli w okresie kształtowania się charakteru oraz zdobywania umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.

- Nasz wizerunek odgrywa istotną rolę już od wczesnego dzieciństwa. Jest on ważny w kontaktach międzyludzkich, w kształtowaniu się samooceny i poczucia własnej wartości, w budowaniu motywacji do działania czy w przypisywaniu sobie określonych szans na sukces. Oczywiście, styl często podlega wpływowi rówieśników i zmieniających się trendów mody, ale u nastolatków jest to niezwykle ważne w pokazywaniu swojej indywidualności i poszukiwaniu akceptacji.

Umożliwienie dziecku samodzielnego wyboru swoich ubrań to przejaw szacunku ze strony otoczenia dla jego gustów, jego wyborów, decyzji, co jest jedną z potrzeb rozwojowych. Młodzież nie tyle co oczekuje podzielania i akceptowania przez opiekunów ich stylu i wyborów, co przyzwalania na ich posiadanie i traktowania ich z szacunkiem – wyjaśnia dr Aleksandra Piotrowska.

Pomaganie przez pranie

- Cieszymy się, że akcja niesie wsparcie dzieciom z domów dziecka. Trzecia edycja okazała się dużym sukcesem zarówno ze względu na ilość ufundowanych voucherów, ale także liczbę zgłoszeń. Ponad 2 550 podopiecznych z domów dziecka otrzymało bony podarunkowe. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania! Pokazuje to, że nawet w obliczu trudnych sytuacji Polacy potrafią jednoczyć siły i nieść pomoc, a środki do prania Vizir towarzyszą nam w codziennych domowych obowiązkach. Mamy nadzieję, że w tym roku akcja ponownie odniesie sukces i wspólnie sprawimy radość jeszcze większej liczbie dzieci - mówi Mariola Mirek, Dyrektor ds. Komunikacji w Procter & Gamble w Centralnej Europie. 

Akcję możesz wesprzeć kupując wybrane produkty marki.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także