"Uciekaj!" Ekspertka rozwodowa wskazuje na cechy narcyza

"Uciekaj!" Ekspertka rozwodowa wskazuje na cechy narcyza

Ekspertka ostrzega przed narcyzem
Ekspertka ostrzega przed narcyzem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
13.02.2024 15:01, aktualizacja: 13.02.2024 21:10

Związek z narcyzem to najgorsza rzecz, jaka może nas spotkać. Denise Isaacs, prawniczka zajmująca się rozwodami, mówi kobietom, po czym poznać, że tkwią w toksycznej relacji.

Prawniczka Denise Isaacs pochodzi z Florydy i od lat pomaga kobietom, które chcą zakończyć małżeństwo. Na co dzień pracuje z kobietami o różnych, często niezwykle przykrych doświadczeniach.

Jak podkreśla, nie każdy konflikt w związku jest powodem do rozwodu, a czasem może przynieść wiele dobrego. Są jednak sygnały, których nie można ignorować.

Jak poznać narcyza w związku?

Po czym poznać, że relacja jest toksyczna i działa na nas destrukcyjnie? Ważny jest powtarzający się schemat zachowań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według Denise Isaacs toksyczne małżeństwo to takie, w którym "drżysz na myśl, że partner za moment będzie cię o coś obwiniał, zastanawiasz się, co jeszcze będzie po tobie poprawiał i za co będzie się wściekał, albo w jaki sposób cię ukarze"

W ocenie ważna jest powtarzalność takich zachowań. Można przymknąć oko, gdy zdarzy się to raz czy dwa. Powtarzające się, krytyczne uwagi od partnera, to sygnał, żeby brać nogi za pas.

"Narcyz, który ci to robi, to ktoś, od kogo musisz uciekać. Jednorazowa kłótnia nic nie znaczy, konflikty to drobiazgi. Ale jeśli tak wygląda każdy twój dzień, to znak, że tkwisz w toksycznym małżeństwie" - podkreśla ekspertka.

Przeżyły związek z narcyzem

Okazuje się, że kobiet, które mają za sobą związek z narcyzem, jest sporo. Widać to chociażby w komentarzach pod opublikowanym wideo.

"Byłam w takim małżeństwie. Od siedmiu lat dochodzę do siebie" - napisała jedna z kobiet.
"Przez 20 lat tak wyglądał każdy mój dzień. Byłam przerażona, czekając, za co tym razem będzie mnie obwiniał lub się wściekał" - stwierdziła inna.
"Pamiętaj, rozwód nie jest najgorszą rzeczą, jaka może cię spotkać. Może być początkiem uzdrowienia" - czytamy w sekcji komentarzy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta