Trwa ładowanie...
Newseria
31-12-2015 12:21

Udaje się tylko 8 proc. Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Jak zwiększyć szansę na realizację planów? Najważniejsze to stawiać sobie realne cele. Jeśli nie mamy czasu, nie będziemy ćwiczyć codziennie.

dqtukhp
dqtukhp

Zdecydowana większość Polaków nie jest w stanie wytrwać w noworocznych postanowieniach dłużej niż trzy miesiące. Przyczyną są zbyt ogólnie sformułowane cele i nierealistyczne oczekiwania. Eksperci radzą, by zmiany wprowadzać stopniowo, zaczynając od tych najłatwiejszych do zrealizowania. Dobrze też zapewnić sobie wsparcie znajomych lub osób, którym udało się osiągnąć podobny cel.

Według badań Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych w 2014 roku postanowienia noworoczne zrobiło blisko 80 proc. Polaków. Ankietowani planowali schudnąć, rzucić palenie, zadbać o zdrowie, żyć oszczędniej i spędzać więcej czasu z rodziną. Tylko 8 proc. Polaków zrealizowała jednak zamierzone cele, większość poddała się po trzech miesiącach. Zdaniem ekspertów tendencja do robienia noworocznych postanowień wynika z wiary w magiczną moc liczb. Większość ludzi wierzy, że 1 stycznia to najlepsza szansa na nowy początek, a wszystko, co przyniesie nowy rok, będzie dobre.

Jak zwiększyć szansę na realizację planów? Najważniejsze to stawiać sobie realne cele. Jeśli nie mamy czasu, nie będziemy ćwiczyć codziennie i nic tego nie zmieni. Nasz mózg odruchowo broni się przed tym, co wydaje mu się nie do zrobienia. Lepiej więc do celu zmierzać małymi krokami - radzi psycholog biznesu, Izabela Kielczyk.

dqtukhp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqtukhp