Trwa ładowanie...

Udusił kobietę podczas łóżkowej zabawy. Feministki zbulwersowane niskim wyrokiem

Historia 33-letniej Sophie Moss mrozi krew w żyłach. Kobieta została znaleziona martwa i naga w łóżku. Okazało się, że śmierć nastąpiła wskutek niebezpiecznej łóżkowej zabawy. Jej kochanek, Sam Pybus, została skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Feministki uważają, że wyrok otworzy furtkę dla przemocy wobec kobiet.

Sophie Moss zginęła podczas zabawy seksualnej Sophie Moss zginęła podczas zabawy seksualnej Źródło: Facebook.com
d1gmv7a
d1gmv7a

Sophie Moss i Sam Pybus byli kochankami. Oboje lubili tzw. ostry seks. Kobieta rzekomo namawiała partnera na podduszanie. Tym razem jednak uścisk trwał zbyt długo i doprowadził do śmierci kobiety. Pybusa skazano na cztery lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Brytyjskie aktywistki uważają, że wyrok jest skandalicznie niski.

Śmierć zamiast ekstazy

Według zeznań mężczyzny, to Sophie nalegała na brutalne praktyki seksualne, w tym podduszanie. Sąd, który przyglądał się sprawie, uznał, że nacisk na szyję kobiety trwał minimum kilkadziesiąt sekund. Dodatkowo wyszło na jaw, że tego dnia mężczyzna wypił ponad 20 piw i nie przypomina sobie feralnego momentu.

Te fakty były podstawą do oskarżenia o morderstwo. Jednak po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności, sąd uznał, że ma do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem, czego ostatecznym dowodem ma być skrucha oskarżonego.

d1gmv7a

Wyrok wywołał wielkie oburzenie wśród aktywistek, a także rodziny Sophie.

Skandaliczny wyrok

Jak pisze BBC, aktywistki z grupy "Nie możemy się na to godzić" (We Can't Consent To This) uważają wyrok za "skandaliczny".

Rzeczniczka ruchu Fiona Mackenzie komentowała: "Wydaje się, że uduszenie kobiety nadal postrzegane jest przez prawo jako nieszczęśliwy wypadek, a nie straszna, poważna przemoc", podkreślając, że "uduszenie to konkretne przestępstwo", a tłumaczenia "brutalnym seksem" nie mogą być wykorzystywane przez sprawców w celu uniknięcia sprawiedliwości.

d1gmv7a

Prawniczka i polityczka Harriet Harman poinformowała z kolei na Twitterze, że skierowała już sprawę do prokuratora generalnego Michaela Ellisa, by przyjrzał się, czy nie potraktowano jej "zbyt pobłażliwie".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

"Opowiem ci o zbrodni": koszmarne morderstwo nastolatków

d1gmv7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gmv7a