Trwa ładowanie...

Umierała w zamknięciu na oddziale psychiatrycznym. Modelce postawiono błędną diagnozę

Lucy Dawson z Lincoln w Anglii ma za sobą życiową traumę. Cierpiała na pewną dolegliwość, ale została błędnie zdiagnozowana przez lekarzy. Uznano ją za chorą psychicznie i przez trzy miesiące leżała w zamknięciu na oddziale psychiatrycznym. Tam przeżyła koszmar. Faszerowano ją lekami i poddawano elektrowstrząsom. 24-latka wyszła z tego piekła i dziś jest wziętą modelką.

Share
Lucy Dawson
Lucy DawsonŹródło: Instagram
d15h6jd

Ostatnie cztery lata życia Lucy Dawson nie należały do najłatwiejszych. Zmagała się z migrenami, zmieniała się jej osobowość. Nawet znajomi to zauważali, a ona sama dziś twierdzi, że dzień po dniu stawała się zupełnie inną osobą. Dostała dwóch napadów maniakalnych. Demolowała swój pokój, krzyczała, że nigdy nie znajdzie chłopaka. Kiedy wystraszeni rodzice wieźli ją do szpitala, próbowała wyskoczyć z jadącego auta. W szpitalu nie było lepiej. W złości zrywała zasłony. Lekarze uznali, że jest chora psychicznie i postanowili zamknąć ją na oddziale dla chorych.

Lucy Dawson postawiono błędną diagnozę

Lucy Dawson w rozmowie z "The Sun" powiedziała, że to, co spotkało ją na oddziale psychiatrycznym, prawie doprowadziło ją do śmierci. Była faszerowana lekami psychotropowymi, poddawana elektrowstrząsom. Dostała napadów padaczki, spadła z łóżka i oparzyła się o grzejnik, który nie był niczym osłonięty. Z każdym dniem mówiła coraz mniej, nie ruszała się. Lekarze powiedzieli rodzicom, że muszą przygotować się na najgorsze.

d15h6jd

Stan Lucy z czasem się ustabilizował, wypisano ją do domu. Nie była w pełni sprawna, poruszała się na wózku inwalidzkim. Miesiąc później dowiedziała się, że diagnoza postawiona przez lekarzy była błędna. Nie była chora psychicznie, a doznała zapalenia mózgu, które mogło doprowadzić do śmierci.

Lucy Dawson dziś jest modelką

Miejscowa agencja ds. zdrowia i opieki społecznej przeprosiła rodzinę za błędną diagnozę i stwierdziła, że wyciągnie z tego wnioski na przyszłość.

Jak czytamy na łamach "The Sun", dziś Dawson żyje o wiele spokojniej. Robi karierę jako modelka, współpracuje z agencją, która reprezentuje modelki z niepełnosprawnością. Występuje w reklamach znanych brytyjskich marek.

Prof. K. Simon: Polacy boją się testowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15h6jd

Podziel się opinią

Share
d15h6jd
d15h6jd