Trwa ładowanie...

Urocze zdjęcie? Kryje się za nim przerażający proceder

Od dłuższego czasu w sieci pojawia się sporo materiałów, które dokumentują to, jak wygląda przemysłowa hodowla zwierząt. W sieci znajdziemy mnóstwo artykułów, które pokazują smutną prawdę - wiele firm skupia się wyłącznie na zyskach i nie patrzy na to, w jaki sposób traktowane są zwierzęta. Na pewnym instagramowym profilu została poruszona kwestia hodowli świń. Przed użytkownikami tej aplikacji ukazuje się bardzo ponury obraz.

Share
Zwierzęta w hodowlach bardzo często są trzymane w okropnych warunkachZwierzęta w hodowlach bardzo często są trzymane w okropnych warunkachŹródło: Adobe Stock, fot: ANTONELLO
d20oss1

"Dlaczego to zdjęcie miałoby oznaczać coś okrutnego? Przecież to tylko leżący prosiaczek" - zastanawia się w pierwszych słowach autor poruszającego postu, w którym znajdziemy skrócony opis tego, w jakich warunkach przetrzymywane są te zwierzęta. Niestety, w wielu przypadkach, skazane są na życie w męce.

Niewygodna prawda. Tak traktowane są świnie w hodowlach

Prowadzący konto na Instagramie "human.cruelties" zauważa, że świnie, które urodziły się w hodowli, czeka okrutny los. Małe zwierzę zostało sprowadzone na świat w jednym celu, a mama takiego malucha istnieje tylko po to, by służyć człowiekowi.

"Jego krótkie życie zostanie opłacone cierpieniem, przemocą, strachem i jedną wielką niewiadomą, a w końcu zostanie brutalnie zabity bez skrupułów i pójdzie na talerz" - pisze autor wstrząsającego postu.

Każde zwierzę, które znajduje się w hodowli świń, jest kastrowane i karmione szczepionkami. Ma też obcinany ogon oraz przycinane zęby - według autora instagramowego wpisu są to niestety podstawowe czynności, które wykonuje się na fermie świń. Każde z tych działań jest dla żywego, przerażonego sytuacją stworzenia niezwykle bolesne. Takie same informacje znajdziemy również na polskojęzycznych stronach, w tym. np. na proveg.com - małe świnie są poddawane wszystkim tym zabiegom bez znieczulenia, czemu towarzyszy ogromny ból.

Brak zaspokojenia podstawowych potrzeb

Jak podaje portal probeg.com, świnie potrzebują świeżego powietrza i miejsca, gdzie będą mogły się wybiegać - ich naturalnym środowiskiem są lasy, gdzie żerują i znajdują schronienie wśród drzew i krzewów. Zwierzęta zamknięte w ciasnych klatkach nie mają takich możliwości.

"Świnie w europejskich hodowlach przemysłowych spędzają całe życie na przestrzeni mniejszej niż metr kwadratowy, która ledwo wystarcza, aby się obrócić lub położyć. Trzyma się je na betonowych podłogach, ze szczelinami przepuszczającymi odchody" - przeczytamy na wspomnianym portalu.

Po 18 tygodniach, podczas których świnie są tuczone specjalną paszą, zwierzęta zostają przewiezione na ubój. Sześciomiesięczne stworzenia lądują w ciężarówkach do ubojni. Na miejscu są rażone prądem i ogłuszane gazem - zabiegi te nie zawsze są w pełni skuteczne, co powoduje, że niektóre zwierzęta odczuwają ogromny ból na kolejnych etapach uboju.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Hodowla reniferów w Szwecji. W tle kolejne ograniczenia i zmiany klimatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20oss1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20oss1
d20oss1