UrodaCiało i twarzJapońska pielęgnacja. Czy znasz taką niezwykłą metodę pielęgnacji twarzy?

Japońska pielęgnacja. Czy znasz taką niezwykłą metodę pielęgnacji twarzy?

Japońska pielęgnacja twarzy jest praktyczna i zapewnia przyjemny codzienny rytuał.
Japońska pielęgnacja twarzy jest praktyczna i zapewnia przyjemny codzienny rytuał.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
09.06.2020 13:47, aktualizacja: 01.03.2022 13:23

Jeśli jesteś fanką koreańskich kosmetyków, możesz niedługo zmienić swoje nawyki na rzecz japońskiej pielęgnacji twarzy. W przeciwieństwie do koreańskiej metody, w japońskiej wersji używa się znacznie mniej kosmetyków, ponieważ bardzo istotną rolę odgrywa tutaj czas, a nie natychmiastowy efekt.

Choć japońska pielęgnacja twarzy nie jest niczym nowym, warto jej się przyjrzeć uważniej, ponieważ wiele osób błędnie utożsamia ją z koreańską. Co prawda obie pochodzą z Azji, ale oznaczają zupełnie dwa różne typy podejścia. W japońskiej pielęgnacji twarzy większy nacisk kładzie się na masaż twarzy, którego celem jest zlikwidowanie zmęczenia skóry.

Japońska pielęgnacja twarzy – dwuetapowe oczyszczanie

Japonki korzystają z dwuetapowego sposobu na oczyszczanie twarzy. Bardzo ważnym elementem w japońskiej pielęgnacji twarzy jest skuteczny demakijaż, ponieważ dopiero wtedy skóra jest przygotowana do dalszych etapów. Najczęściej do oczyszczania używane są sprawdzone olejki, płyn micelarny czy wodny żel do mycia twarzy. W japońskiej pielęgnacji stawia się na masowanie okrężnymi ruchami, aby pobudzić mikrokrążenie skóry.

Japońska pielęgnacja twarzy – złuszczanie i masaż

Według standardów japońskiej pielęgnacji twarzy, należy przynajmniej 2 razy w tygodniu wykonywać masaż twarzy połączony z peelingiem enzymatycznym. Wybieraj produkty zawierające w sobie roślinne ekstrakty. W japońskiej pielęgnacji bardzo ważne jest wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie skóry, dlatego istotną rolę odgrywa tutaj zwalczanie zaskórników.

Japońska pielęgnacja twarzy – tonizowanie i odżywianie

W japońskiej pielęgnacji bardzo istotną rolę odgrywa używanie lekkich toników albo mgiełek, aby skutecznie nawilżyć i zregenerować delikatną skórę. Dodatkowo w ramach skutecznego odżywiania, Japonki stosują serum ze składnikami nawilżającymi oraz regularnie korzystają z maseczek. Częstymi gośćmi w japońskiej pielęgnacji są maseczki w płachcie, na które warto zwrócić większą uwagę. Nie zapomnij także o kremie pod oczy – to kolejny skuteczny pomysł na zniwelowanie worków i zasinień pod oczami.

Japońska pielęgnacja twarzy – dogłębne nawilżanie

Głównym celem w japońskiej pielęgnacji twarzy jest osiągnięcie promiennej i błyszczącej cery. Do rytuału piękna korzystaj z kosmetyków zawierających w sobie kwas hialuronowy. Wybieraj także krem/żel nawilżający, który jednocześnie zawiera w sobie filtry UV zapobiegające powstawaniu zmarszczek i przebarwień skórnych. Jak widzisz, japońska pielęgnacja twarzy nie jest taka skomplikowana jak typowo koreańska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także