UrodaCiało i twarzMasaż twarzy zmrożonym ogórkiem. Kosmetyczny hit prosto z TikToka

Masaż twarzy zmrożonym ogórkiem. Kosmetyczny hit prosto z TikToka

Internautki są zachwycone rezultatami
Internautki są zachwycone rezultatami
Źródło zdjęć: © Instagram
oprac. KSA
23.09.2021 14:18

Rynek kosmetyczny jest przepełniony różnego rodzaju produktami, ale i tak wiele kobiet stawia przede wszystkim na naturalne sposoby pielęgnacji ciała i twarzy. Ostatnio bardzo popularny jest masaż twarzy zimnym ogórkiem.

Ogórek to jedno z najpopularniejszych warzyw, ale nadal niewiele osób docenia jego właściwości odżywcze. Tymczasem maseczki czy mgiełki z ogórka doskonale sprawdzają się do regeneracji twarzy.

Wszystko dzięki potasowi, który świetnie nawilża oraz siarce, która ma działanie bakteriobójcze. Ogórek zawiera również cenne witaminy. Witaminę C, która zwalcza wolne rodniki i bierze udział w wytwarzaniu kolagenu oraz witaminę k wspomagającą walkę z przebarwieniami.

Masaż twarzy przy użyciu ogórka

Właśnie na TikToku królują nagrania, na których pokazano genialny sposób na użycie ogórków do pielęgnacji twarzy. Dziewczyny wykonują masaż twarzy zmrożonym ogórkiem i zapewniają, że dzięki takiej metodzie warzywo ma jeszcze silniejsze działanie.

Masaż twarzy ogórkiem to prosta sprawa. Wystarczy przeciąć go na pół i włożyć do zamrażarki na kilka godzin, a później przez kilka minut wykonać masaż okrężnymi ruchami. Po masażu twarzy nie trzeba wyrzucać całego ogórka do kosza. Wystarczy odciąć jeden grubszy plaster i ponownie włożyć końcówkę warzywa do zamrażarki.

"Stosowałam trik z zamrożonym ogórkiem przez dwa tygodnie rano i wieczorem. Po prostu wcieram ogórek w skórę. Czuję się niesamowicie. To sprawiło, że zniknął mi trądzik. Pomaga też na worki pod oczami" - powiedziała jedna z influencerek, która zachęca do masowania twarzy zimnym ogórkiem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!