UrodaCiało i twarzNadpotliwość stóp. Czy wiesz jak poradzić sobie z tym problemem?

Nadpotliwość stóp. Czy wiesz jak poradzić sobie z tym problemem?

Nadpotliwość stóp jest męczącą przypadłością.
Nadpotliwość stóp jest męczącą przypadłością.
Źródło zdjęć: © Getty Images
07.07.2020 11:50

Problematyczna nadpotliwość stóp stanowi nie lada wyzwanie i uciążliwe leczenie. Powodów może być wiele, ale można wykorzystać kilka pomocnych metod, które ułatwią zmaganie się z tą nieprzyjemną przypadłością. Nadpotliwość stóp jest możliwa do zniwelowania, dlatego koniecznie zapoznaj się z kilkoma ważnymi wskazówkami.

Nadpotliwość stóp dotyka wiele osób. Przyczyny są różne, ale najczęściej wszystko zależy od odpowiedniej higieny czy uwarunkowań genetycznych. Również stosowana dieta czy zażywanie leków wpływa bezpośrednio na nadmierną potliwość stóp. W jaki sposób zaradzić nadpotliwości stóp?

Nadpotliwość stóp – jakie są najczęstsze przyczyny?

Po części przyczyny nadpotliwości stóp zostały już wymienione, ale to nie wszystko. Samo w sobie pocenie się jest naturalnym zjawiskiem zachodzącym w organizmie każdego człowieka, ponieważ utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Najbardziej intensywny pot wydzielany bywa podczas najcieplejszych dni albo pod wpływem stresu. Nadpotliwość stóp niestety jest uciążliwą przypadłością, która może wynikać także z różnych chorób lub nieprawidłowej pielęgnacji.

Przyczyny nadpotliwości stóp:

Nadpotliwość stóp – jak sobie poradzić?

Jeżeli istnieje ryzyko, że nadpotliwość stóp może wynikać z choroby, jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistą. W innych przypadkach problem może zostać zneutralizowany za pomocą dezodorantów do stóp – znajdziesz je w każdej aptece. Innym sposobem na nadpotliwość stóp jest zażywanie tabletek, czyli blokerów potu, ale to alternatywa na wyłącznie doraźne zastosowanie. W skrajnych przypadkach nadmierną potliwość stóp może zniwelować zastrzyk z botoksu, który skutecznie zahamuje aktywność gruczołów łojowych. Choć zabieg nie należy do tanich, to pozwala na perfekcyjne działanie nawet do kilku miesięcy. Możesz również pomyśleć o jonoforezie – nadpotliwość stóp zniknie dzięki małemu napięciu prądu.

Nadpotliwość stóp – jakie są domowe metody?

Przede wszystkim staraj się pielęgnować swoje stopy w chłodnej wodzie, która dobrze zmniejsza nadpotliwość. Używaj wyłącznie mydeł antybakteryjnych, a także po każdym umyciu stóp wytrzyj je do sucha oraz noś obuwie z naturalnych materiałów, ale zawsze zakładaj do nich skarpetki. Innym bardzo ciekawym domowym rozwiązaniem na nadpotliwość stóp jest ich moczenie w kąpieli solnej. Możesz posypać skórę stóp talkiem, który wchłonie pot i nieprzyjemny zapach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także