UrodaCiało i twarzWodorowe oczyszczanie twarzy - co to jest i czy to najlepszy wybór?

Wodorowe oczyszczanie twarzy - co to jest i czy to najlepszy wybór?

Świeża, gładka i promienna cera jest marzeniem wielu osób. Zabiegi pielęgnacyjne polegające na oczyszczaniu skóry z roku na rok zyskują na popularności. Gabinety kosmetologiczne oferują wiele rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych. Tylko który sposób na oczyszczanie twarzy jest najlepszy?

Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?
Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Kmatta
oprac. NT

Kto z nas nie chciałby codziennie budzić się z gładką i promienną cerą? Jest pożądana szczególnie przez osoby, które nie noszą makijażu. W praktyce ciężko jednak osiągnąć nieskazitelny efekt. Nawet regularna pielęgnacja czasem nie zdaje egzaminu. Jak więc skutecznie uporać się z niedoskonałościami i zaskórnikami?

Specjaliści twierdzą, że oczyszczania twarzy wymaga każda cera. Niezależnie od tego, czy zmagamy się z trądzikiem, wypryskami, czy nie mamy tego problemu. Skóra poddawana jest działaniu kosmetyków, czynników atmosferycznych i smogu. To sprawia, że w porach kumuluje się sebum i brud. Oczyszczanie twarzy zapewnia zdrowy i promienny wygląd skóry. Ponadto pozytywnie wpływa na samopoczucie i pewność siebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru pod zwiększonym ciśnieniem. Pozwala on na dogłębnie odżywienie i regenerację skóry. Oczyszczenie cery i naturalny glow są gwarantowane. Efekty widoczne będą już po pierwszym zabiegu.

Ten zabieg w gabinetach kosmetologicznych składa się z kilku etapów:

Krok pierwszy

To peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja diamentowa. Oba te zabiegi usuwają ze skóry warstwę zanieczyszczeń oraz złuszczają martwy naskórek.

Krok drugi

To peeling wodorowy, który ma na celu oczyszczenie głębszych warstw skóry. Ponadto neutralizuje on wolne rodniki.

Krok trzeci

To infuzja tlenowa, za pomocą której pod ciśnieniem wprowadza się ampułkę ze skoncentrowanymi substancjami.

Krok czwarty

To sonoforeza - zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, który ma na celu poprawę przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki niemu do skóry dostarczane są substancje odżywcze.

Krok piąty

To zabieg wykorzystujący bipolarne fale radiowe. Dzięki niemu uaktywniają się włókna kolagenowe i skóra staje się elastyczna.

Krok szósty

To masaż głowicą chłodzącą, której zadaniem jest obkurczenie naczynek krwionośnych oraz relaks osoby, która poddana została zabiegowi oczyszczania twarzy.

Wodorowe oczyszczanie twarzy - jak często?

Już pierwszy zabieg daje wyraźny efekt odświeżenia skóry. Jego regularne praktykowanie wpływa na widoczną poprawę elastyczności i jędrności. Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy jest polecany jako alternatywa dla peelingu kawitacyjnego. W zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry można go wykonywać co 2-4 tygodnie. Ile trwa? Należy spodziewać się, że zabieg przeprowadzony zostanie w przeciągu pół godziny.

Manualne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie manualne twarzy cieszy się dużą popularnością. Jego efekty widoczne są natychmiast, choć należy się przygotować, że chwilę po zabiegu twarz będzie zaczerwieniona lub opuchnięta. Wiele kobiet potwierdza, że warto praktykować taką pielęgnację. Dzięki niej skóra jest wyraźnie oczyszczona.

Pierwszym krokiem manualnego oczyszczania twarzy jest demakijaż i zmycie ze skóry wszystkich pozostałości po kosmetykach. Następnie kosmetolog poddaje skórę peelingowi. Kolejno strumieniem pary zmiękcza ją i rozszerza pory. Specjalista lub specjalistka usuwa zaskórniki i zanieczyszczenia, które zbierają się w porach, odpowiednio uciskając skórę. Zabieg mocno zanieczyszczonej twarzy trwać może nawet do dwóch godzin.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy największą popularnością cieszy się wśród Koreanek, które są mistrzyniami, jeśli chodzi o pielęgnację. Ten sposób self care pokochały także Europejki. To prosty rytuał, który stosować można w domowym zaciszu. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to w skrócie: demakijaż za pomocą mleczka, płynu milcelarnego lub olejku oraz mycie twarzy przy pomocy żelu, emulsji lub pianki. Ważne aby podczas codziennego oczyszczania stosować produkty, które nie podrażniają delikatnej skóry. Warto również pamiętać o myciu obszarów w okolicy szyi oraz dekoltu.

Ile kosztuje oczyszczanie twarzy?

Ceny tego rodzaju zabiegów są różne i zależą od wielu czynników: lokalizacji gabinetu, jego renomy i popularności oraz używanych, specjalistycznych sprzętów oraz kosmetyków. Zazwyczaj musimy liczyć się z opłatą na poziomie 300-400zł. Cena manualnego oczyszczania twarzy jest znacznie niższa i najczęściej zamyka się w około 200 zł. Dwuetapowe, domowe mycie kosztuje tyle, ile kosmetyki, w które się zaopatrzymy - wychodzi więc najtaniej, ale należy je praktykować znacznie częściej.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
twarzoczyszczanie twarzypielęgnacja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)