UrodaFryzuryFace framing. Czy słyszałaś o jednej z najmodniejszych fryzur na lato 2020?

Face framing. Czy słyszałaś o jednej z najmodniejszych fryzur na lato 2020?

Face framing pozwala na uzyskanie bardzo delikatnej, ale modnej koloryzacji.
Face framing pozwala na uzyskanie bardzo delikatnej, ale modnej koloryzacji.
Źródło zdjęć: © 123RF
14.07.2020 12:27, aktualizacja: 01.03.2022 13:33

Czas wakacji sprzyja zmianom fryzur czy koloru włosów, ale czy słyszałaś o modnym zabiegu zwanym face framing? Nazwa może początkowo wydawać się myląca, lecz efekt, który można osiągnąć dzięki zastosowaniu tej koloryzacji, naprawdę zachwyca oraz zaskakuje. Face framing to obecnie prawdziwy hit we fryzjerstwie, dlatego też powinnaś wiedzieć, o co chodzi.

Face framing, choć nie należy do spektakularnego typu koloryzacji, to fantastycznie dodaje charakteru każdej fryzurze. Dlaczego ten nieinwazyjny sposób farbowania stał się tak modny w krótkim czasie? W ostatnich sezonach liczy się naturalność, więc face framing idealnie wpisuje się w te trendy. Jeśli chcesz coś zmienić, ale zarazem nie zależy ci na spektakularnej metamorfozie, postaw na face framing.

Face framing – czym się wyróżnia?

Przy face framing tworzy się kilkanaście pasemek na głowie, ale najważniejszym elementem w koloryzacji są dwa nieco grubsze pasma włosów znajdujące się przy samej twarzy. Już teraz wiesz, skąd pochodzi nazwa – okalające twarz kosmyki w innym kolorze rzeczywiście odróżniają się od pozostałych pasemek, a przy tym doskonale podkreślają urodę właścicielki. Face framing bardzo często łączą się z jaśniejszymi tonacjami, co wspaniale wygląda przy ciemnych włosach. Im bardziej się odróżniają, tym lepszy efekt osiągniesz. Choć popularna staje się koloryzacja na lato 2020 z wykorzystaniem nietuzinkowych barw, to face framing zdecydowanie korzystniej wypada przy naturalnych odcieniach.

Face framing – łagodniejsza wersja

Choć face framing samo w sobie polega na kontraście, to istnieje także wariant idealny dla kobiet, którym zależy na lekkiej metamorfozie. Face framing balayage jedynie subtelnie zmienia całą fryzurę, aby finalnie efekt przypominał włosy muśnięte słońcem. Przy tej propozycji bardzo często korzysta się z tonera – dzięki temu przy jasnych pasmach nie będzie problemu z niechcianymi żółtymi odbarwieniami. Face framing balayage zapewnia delikatne, ale bardzo naturalne wykończenie fryzury.

Face framing – komu pasuje?

Face framing będzie pasować praktycznie do każdej kobiety. W końcu nie polega na diametralnej zmianie koloru, tylko subtelnym i lekkim rozjaśnieniu okalających pasemek. Fryzura face framing jest delikatna, dlatego może być wykorzystana na praktycznie każdym rodzaju włosów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także