UrodaMakijażKonturowanie twarzy korektorem. Czy korzystałaś z tego nietypowego sposobu makijażu?

Konturowanie twarzy korektorem. Czy korzystałaś z tego nietypowego sposobu makijażu?

Konturowanie twarzy korektorem jest prostsze, niż myślisz.
Konturowanie twarzy korektorem jest prostsze, niż myślisz.
Źródło zdjęć: © 123RF
14.08.2020 12:22, aktualizacja: 01.03.2022 13:42

Piękny makijaż w połączeniu z doskonałym konturowaniem twarzy sprawia, że wydobywamy najlepsze zalety naszej urody. Czy słyszałaś o konturowaniu twarzy korektorem? Choć brzmi to dosyć dziwnie, jak się okazuje ma to sens, a przy okazji jest znacznie prostsze niż inne możliwe techniki. Jeśli marzysz o perfekcyjnym wymodelowaniu twarzy, ale nie chcesz tracić na to czasu, skorzystaj z tego prostego triku.

Dzięki konturowaniu twarzy korektorem zyskasz wspaniały efekt uwypuklenia zalet i "schowania" mankamentów. W końcu dobrze przeprowadzone modelowanie fantastycznie podkreśli urodę, a przy okazji wysmukli i zapewni młody oraz świeży wygląd. Jeśli do tej pory nie myślałaś o konturowaniu twarzy korektorem, zapoznaj się z prostymi wskazówkami.

Konturowanie twarzy korektorem – dlaczego warto?

Już od kilku sezonów konturowanie twarzy jest jednym z nieodzownych elementów perfekcyjnego makijażu. W końcu dzięki niemu pewne obszary twarzy zostają podkreślone, a jeszcze inne ukryte. Praktycznie podobny efekt możesz osiągnąć podczas konturowania twarzy korektorem z tą różnicą, że nie potrzebujesz dodatkowych kosmetyków brązujących. Bez problemu zyskasz rozjaśnione obszary wychodzące na pierwszy plan, a ciemniejsze przejdą w tło. Kontrast stworzysz w kilka chwil, a przy tym twarz nie będzie przypominać maski. Zapomnij o długim przesiadywaniu przy lustrze, skorzystaj z triku, który podbił wiele fanek makijażu na całym świecie.

Konturowanie twarzy korektorem – jak to zrobić?

Stosując konturowanie twarzy korektorem osiągniesz doskonałe rezultaty. Optycznie otworzysz oko, wyszczuplisz twarz oraz oczywiście wyeksponujesz kości policzkowe. Wystarczy, że poprowadzisz kilka prostych linii, a następnie je rozmyjesz. Konturowanie twarzy tą metodą pomoże w osiągnięciu efektu kociego oka. Brzmi zachęcająco?

Instrukcja konturowania twarzy korektorem:

  1. Na początek zaznacz korektorem punkt w wewnętrznym kąciku oka.
  2. Następnie od zewnętrznego kącika oka poprowadź kreskę w kierunku skroni, ale zostaw nieco przestrzeni przed końcem łuku brwiowego.
  3. Poprowadź kreskę od czubka nosa po jego zewnętrzną stronę.
  4. Podobnie zrób od kącika ust do połowy policzka, aby linia kończyła się na szerokości kącika oka.
  5. Na koniec wszystkie linie rozblenduj i utrwal ulubionym pudrem.