UrodaMakijażKonturowanie ust. Jak optycznie powiększyć usta makijażem? Pomocne wskazówki

Konturowanie ust. Jak optycznie powiększyć usta makijażem? Pomocne wskazówki

Konturowanie ust nie jest takie skomplikowane, jeśli masz odpowiednie kosmetyki.
Konturowanie ust nie jest takie skomplikowane, jeśli masz odpowiednie kosmetyki.
Źródło zdjęć: © Pexels
28.08.2020 10:19

Dobrze zaznaczone wargi oraz konturowanie ust pozwala na uwypuklenie zalet i zatuszowanie pewnych mankamentów. W przypadku wąskich albo asymetrycznych ust wystarczy kilka pomocnych wskazówek, aby przepięknie podkreślić wargi. Perfekcyjnie wykonany makijaż to podstawa konturowania ust. Co warto wiedzieć?

Konturowanie ust nie jest takie trudne, choć początkowo może się tak wydawać. Mając odpowiednie kosmetyki kolorowe i pędzelek do szminki, jesteś całkowicie przygotowana do tego, aby samodzielnie wykonać profesjonalne konturowanie ust. Nie przejmuj się, jeśli na początku coś ci nie wychodzi – ćwicz do skutku.

Konturowanie ust – jakie są najczęstsze błędy?

Konturowanie ust bywa bardzo często pomijane przez kobiety. Głównie dlatego, że błędnie uważają, że dobrze wykonany makijaż ust jest bardzo trudny do wykonania. Na szczęście nie ma czego się bać, ponieważ wystarczy konturówka, szminka i pędzelek. Kluczowym elementem jest właśnie konturówka, ponieważ pozwala na optyczne powiększenie ust oraz utrwalenie i przedłużenie trwałości szminki. Jakie błędy najczęściej się pojawiają przy konturowaniu ust?

  • zbyt duży obrys – można przesadzić nadając kształt ustom, dlatego finalnie wargi wydają się za duże;
  • wydęta górna warga – przy cienkich ustach łatwo popełnić błąd przy zbytnim podkreśleniu górnej wargi;
  • niedopasowana konturówka – jeśli różni się o kilka tonów od pomadki, to niestety jest błędnie dobrana;
  • zły odcień szminki – przy małych ustach niedopuszczalne są ciemne kolory;
  • niedokładnie pomalowane usta – najpierw należy zadbać o kondycję ust, aby nie odznaczały się suchością.

Konturowanie ust – jak optycznie powiększyć usta?

Skoro już wiesz, czego unikać przy makijażu ust, czas na przejście do sedna, czyli pomocnych wskazówek. Jeśli marzysz o pełnych ustach pamiętaj o:

  • jasnych kolorach – używaj szminki w odcieniu koralu, jasnego różu, beżu czy brzoskwini. Wymienione tonacje doskonale sprawdzą się niezależnie od naturalnego kształtu ust;
  • rozświetleniu – możesz skorzystać z jasnej kredki, którą nałożysz nad górną wargę, aby powiększy usta;
  • błyszczyk z drobinkami – jeśli nie masz czasu na konturowanie, użyj błyszczyka z brokatem;
  • konturówka na usta – możesz oprócz obrysu postawić na wypełnienie konturówką całych ust, po czym nałożyć wybraną szminkę, dzięki czemu osiągniesz delikatny i naturalny efekt powiększenia.

Konturowanie ust – jak przeprowadzić makijaż?

Jeśli chcesz przeprowadzić konturowanie ust, przygotuj szminkę i konturówkę w jednym kolorze, błyszczyk o lekkim beżowym odcieniu, cielistą kredkę i pędzelek. Od czego zacząć? Najpierw wykonaj peeling ust, aby nie pojawiały się żadne suche skórki. Następnie obrysuj usta konturówką, delikatnie wychodząc poza naturalny kształt, ale nie więcej niż 1 milimetr. Kolejnym krokiem w konturowaniu ust jest nałożenie cielistej kredki nad górną wargę, po czym warto delikatnie rozmyć kolor. Zaaplikuj wybraną szminkę, a na środek ust daj odrobinę błyszczyka – dodatkowo optycznie powiększysz wargi.