Trwa ładowanie...

Powiększanie i korekta ust - domowe sposoby czy operacja?

Myślisz o powiększeniu ust? Jeżeli twoje usta są wąskie, prawie niewidoczne i daleko im do tych, jakie posiada Angelina Jolie, możesz je zmienić. Istnieje wiele sposobów na korektę kształtu czy powiększenie ust - także bez użycia skalpela.

Powiększanie i korekta ust - domowe sposoby czy operacja?Źródło: Shutterstock.com
d2ve10i
d2ve10i

Powiększanie ust – opinie

Powiększanie ust jest zabiegiem niezwykle popularnym. Często już po jednym zabiegu małe usta robią się bardziej widoczne. Powodów, dla których decydujemy się na wymodelowanie ust jest wiele, chociaż najczęściej są to kompleksy wynikające z wąskich warg. I chociaż po zabiegach powiększania lub korekty ust najczęściej jesteśmy zadowoleni ze swojej decyzji, zdarza się też, że żałujemy, widząc w lustrze "rybie" usta.

Domowe sposoby na korektę i powiększanie ust

Domowa korekta i powiększanie ust mogą być alternatywą do zabiegów kosmetycznych i chirurgicznych. Makijaż jest pierwszym i jednym z lepszych sposobów na piękne usta. Wybór odpowiedniej konturówki i szminki w tych samych kolorach sprawi, że usta staną się pełniejsze i znacznie lepiej zarysowane.

Kolejnym sposobem na powiększnie ust jest peeling ust. Mamy do wyboru peeling cukrowy, z olejkiem kokosowym czy kawowy - możemy je przygotować w domu, korzystając z ogólnodostępnych produktów. Peeling nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale też nawilża usta, co wpływa na ich ogólny wygląd.

d2ve10i

Do domowych sposobów na większe usta można także zaliczyć masaż ust szczoteczką z miękkim włosiem. Twarde włosie nie nadaje się do delikatnej skóry warg. Usta masujemy szczoteczką przez około 2 minuty. Dzięki temu staną się bardziej wyraziste oraz zarysowane.

Operacyjne powiększanie ust

Usta można powiększyć poprzez zabiegi czy operacje. Pierwszą metodą jest powiększanie ust za pomocą silikonowych implantów. Wprowadza się je przez niewielkie nacięcia w kącikach ust, których nie widać. Implanty można w każdej chwili wyjąć, co sprawia, że sami decydujemy o końcowym efekcie. Bardziej inwazyjną metodą jest przeszczepianie skóry. Wadami takiego zabiegu powiększania ust są nie tylko dyskomfort odczuwany po zabiegu, ale też blizny, które mogą pojawić się na określonych fragmentach ciała. Usta można powiększyć także poprzez zastosowanie mikroimplantów, wprowadzanych razem z wypełniaczem. Zabieg ten jednak związany jest z ryzykiem infekcji i przemieszczeniem się mikroimplantów.

Zabiegowe konturowanie ust

Aby nadać naszym ustom odpowiedni kształt, możemy skorzystać z kilku zabiegów, jakie oferują nam salony piękności. Do takich zabiegów zalicza się na przykład makijaż permanentny, dzięki któremu możemy zmniejszyć dysproporcję między dolną a górną wargą czy nieco powiększyć usta. Należy jednak pamiętać, aby korzystać z usług profesjonalistów, ponieważ makijaż permanentny wykonany nieumiejętnie może nas jedynie oszpecić.

d2ve10i

Popularnym sposobem powiększania ust stosowanym w gabinetach jest również modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Dzięki niemu można nie tylko poprawić napięcie skóry, ale także nawilżyć usta i zlikwidować ich asymetrię. Cena zabiegu na usta z wykorzystaniem kwasu waha się od 600 do 1300 złotych, w zależności od gabinetu czy miasta.

Powiększanie i korekta ust – przeciwwskazania do zabiegów

Przeciwwskazaniem do zabiegu korekty i powiększania ust mogą być choroby skóry, infekcje, w tym opryszczka czy alergia na którykolwiek składnik preparatów. Osoby zmagające się z problemem złej krzepliwości krwi przed wykonaniem zabiegu powinny poinformować o tym lekarza lub kosmetologa. Osłabienie, nadciśnienie i problemy z sercem również zalicza się do przeciwwskazań.

d2ve10i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ve10i