UrodaWłosyCzy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Kwestia jest bardziej skomplikowana
Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Kwestia jest bardziej skomplikowana
Źródło zdjęć: © 123RF
28.07.2020 12:31, aktualizacja: 01.03.2022 13:38

Keratynowe prostowanie włosów to dosyć popularny zabieg fryzjerski, który niemal natychmiast przynosi wyraźne efekty. Wiele osób wbrew powszechnym pozytywnym opiniom obawia się, że ten ceniony zabieg może spowodować spustoszenie. Czy rzeczywiście keratynowe prostowanie niszczy włosy? Zdania są podzielone, ale warto pamiętać o kilku szczegółach.

Keratynowe prostowanie może zniszczyć włosy, ale nie jest to takie jednoznaczne. Kobiety posiadające puszące oraz zniszczone pasma na pewno z chęcią skorzystają z pomocy profesjonalnego zabiegu fryzjerskiego. Jeśli masz pewne wątpliwości dotyczące tego typu pielęgnacji, zajrzyj poniżej po dalsze wiadomości.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy – kwestia kondycyjna

Jeśli pewien czas po keratynowym prostowaniu włosów zauważysz, że twoje pasma niestety zaczynają się puszyć i wyglądają na mocno zniszczone, oznacza to, że główny składnik zabiegu po prostu się wypłukuje. W końcu przyzwyczaiłaś się do gładkich oraz prostych pasm, więc nagły szok spowodowany gorszą zmianą kondycyjną może być mylnym zjawiskiem. Częstym problemem po keratynowym prostowaniu włosów jest niedbałość o pielęgnację. Niektórzy błędnie uważają, że wystarczy jedynie uzupełniać ubytki keratyny. Jak się okazuje, chcąc uniknąć zniszczeń po keratynowym prostowaniu należy zwrócić większą uwagę na nawilżenie i natłuszczanie. Bez dostarczania odpowiednich składników, po wypłukaniu substancji odżywczej, włosy mogą się łamać i kruszyć.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy – co może się stać?

Oczywiście samo w sobie keratynowe prostowanie włosów nie powoduje zniszczeń, ponieważ wszystko zależy od prawidłowej pielęgnacji. Jednak, jeśli trafisz na niedoświadczonego stylistę, już podczas zabiegu możesz odczuć nieprzyjemne konsekwencje. Przede wszystkim zbyt wysoka temperatura prostownicy albo zbyt duża dawka keratyny i prostowanie wilgotnych włosów, niestety odpowiedzialne są nieprzyjemne negatywne skutki. Co jeszcze powoduje niszczenie po keratynowym prostowaniu włosów?

  • wielokrotne mycie włosów samym szamponem oczyszczającym;
  • rozczesywanie pasm na mokro;
  • suszenie gorącym nawiewem;
  • kilkukrotne prostowanie włosów pokrytych keratyną.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy – o czym pamiętać?

Jeśli marzysz o keratynowym prostowaniu włosów, ale jednocześnie obawiasz się możliwych negatywnych skutków, przede wszystkim dobrze zadbaj o pasma. Przed zabiegiem podetnij zniszczone końce, skutecznie nawilżaj oraz natłuszczaj włosy i nie stosuj przez kilka tygodni żadnych chemicznych zabiegów. Dzięki temu skutków ubocznych po keratynowym prostowaniu po prostu nie będzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także