UrodaWłosyMaska emolientowa. Dlaczego jest tak ważna w pielęgnacji włosów? Jakie są jej właściwości?

Maska emolientowa. Dlaczego jest tak ważna w pielęgnacji włosów? Jakie są jej właściwości?

Maska emolientowa to idealny sposób na gładkie i ujarzmione włosy.
Maska emolientowa to idealny sposób na gładkie i ujarzmione włosy.
Źródło zdjęć: © Getty Images
08.07.2020 09:22, aktualizacja: 01.03.2022 13:31

Jednym z bardzo ważnych elementów pielęgnacji włosów jest maska emolientowa. Dzięki niej masz pewność, że twoje pasma są odbudowane, a ich wilgoć zatrzymuje się wewnątrz, przez co są chronione przed możliwymi uszkodzeniami. Odpowiednio dostosowana maska emolientowa zapewnia wygładzenie oraz elastyczność.

Maska emolientowa posiada w swoim składzie takie substancje, które pokrywają całą powierzchnię włosów. Tym samym tworzą one swego rodzaju filtr ochronny, dodając pasmom lekkości oraz miękkości. Jeśli twoim włosom brakuje emolientów, są one w dotyku bardzo szorstkie i przesuszone. Dlaczego tak ważna jest maska emolientowa?

Maska emolientowa – jakie są jej właściwości?

Przede wszystkim maska emolientowa zapewnia włosom całkowite nawilżenie. Głównie dzięki właściwościom wiązania wody z pomocą humektantów. Oprócz tego emolienty zatrzymują wewnątrz włosów wodę, aby nadmiernie nie uległy wysuszeniu. Maska emolientowa doskonale sprawdza się szczególnie przy włosach puszących się oraz niesfornych. Dzięki jej właściwościom możesz dociążyć pasma – będą wówczas pięknie błyszczące i wygładzone.

Maska emolientowa – jakie składniki są najskuteczniejsze?

Skoro wiesz już, że maska emolientowa jest rzeczywiście jednym z podstawowych elementów w pielęgnacji, pewnie zastanawiasz się, co może się kryć w jej składzie. Do najpopularniejszych emolientów należą:

Pamiętaj, że z emolientami nie można przesadzić. Nadmiar tych składników sprawi, że twoje włosy będą wyglądały na oklapnięte.

Maska emolientowa – o czym warto pamiętać?

Wybierając dla siebie maskę emolientową, zwracaj szczególną uwagę na jej skład, aby był dostosowany do potrzeb twoich włosów. Bardzo ważne jest także utrzymanie równowagi PEH, dzięki której zadbasz o pasma w świadomy sposób i szybko zauważysz znaczną różnicę. Maskę emolientową powinnaś równoważyć proteinami odpowiedzialnymi za uzupełnianie ubytków oraz humektantami zapewniającymi nawilżenie. W ten sposób będziesz dokładnie wiedziała, czego potrzebują twoje pasma, aby w pełni cieszyć się zadbanymi, zdrowymi i lśniącymi włosami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)