Działała w Konfederacji. W sieci trwa zbiórka na pozew przeciw niej

Trwa zbiórka na pozew przeciwko Samueli Torkowskiej
Trwa zbiórka na pozew przeciwko Samueli Torkowskiej
Źródło zdjęć: © Facebook

13.06.2024 08:10, aktual.: 13.06.2024 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na portalu X (daw. Twitter) pojawił się wpis Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego przedstawiciele ogłosili zbiórkę na pozew przeciwko Samueli Torkowskiej. Była działaczka Konfederacji zamieszczała w sieci wpisy o rasistowskim, ksenofobicznym wydźwięku.

Samuela Torkowska to była modelka, do 2023 roku związana z Konfederacją. Po odejściu z partii, jej drogi z ugrupowaniem również się rozeszły. O Torkowskiej zrobiło się ostatnio głośno przez wpisy, które zamieszcza w internecie. Jeden z ostatnich postów wywołał niemałą burzę i skłonił do interwencji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wspomniana organizacja zbiera pieniądze na to, podjąć kroki prawne przeciwko Torkowskiej.

"Samuela Torkowska to działaczka Konfederacji, która w ostatnim czasie zamieszcza rasistowskie i ksenofobiczne wpisy (...). Nasz Ośrodek chce doprowadzić do postawienia jej przed sądem w związku z tą działalnością. Mamy zamiar wykorzystać zarówno drogę karną, jak też cywilną" - przeczytamy w opublikowanym na portalu X wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Torkowska opublikowała wpis. Na reakcję nie trzeba było długo czekać

Samuela Torkowska wrzuciła do sieci wideo z grupą tańczących ludzi, różnego pochodzenia etnicznego, które podpisała: "Brzydzę się Polkami, które wiążą się z czarnymi". Była działaczka Konfederacji doczekała się reakcji znanej organizacji, która postanowiła nie puścić zachowania Torkowskiej płazem.

"Torkowska to była modelka, która z jednej strony deklaruje, że chciałaby wprowadzić 'katolicki zamordyzm' i walczyć z Zachodem, a z drugiej - publikuje w magazynach swoje erotyczne zdjęcia. Z list Konfederacji startowała w wyborach do PE z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego" - przeczytamy w dłuższym wpisie, opublikowanym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wspomniana organizacja uruchomiła zbiórkę funduszy "przeciwko rasistce z Konfederacji". Głos w sprawie zabrał m.in. pisarz Jakub Żulczyk, który opublikował komentarz pod kontrowersyjnym wpisem Torkowskiej.

"Poza wszystkim, tytanko intelektu, brzydzenie się ludźmi oraz rasizm to są ciężkie grzechy w chrześcijaństwie, do którego podobno czujesz się zapisana" - zwrócił uwagę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (926)
Zobacz także