Usuń ze zmywarki. Wielu nieświadomych już pożałowało

Tego typu opakowanie na pewno należy usunąć
Tego typu opakowanie na pewno należy usunąć

05.10.2023 12:20, aktual.: 05.10.2023 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sposób pakowania tabletek do zmywarki zależy od marki. Niektóre są dodatkowo pakowane osobno, w dodatku w bardzo różne osłonki. Które trzeba zdjąć przed włożeniem do urządzenia, a które zostawić bez zmian? Zobacz, jaką folię trzeba usunąć zmywarki.

Tabletki do zmywarki zazwyczaj nie muszą być wyjmowane z folii przed umieszczeniem ich w koszu dozownika zmywarki. Tworzywo, w które są owinięte, jest rozpuszczalne w wodzie, dlatego podczas cyklu mycia "opakowanie" zostanie rozpuszczone, uwalniając detergent i inne składniki, które pomagają w myciu naczyń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Różne opakowania tabletek do zmywarek

W większości przypadków tabletki do zmywarki można umieścić w koszu dozownika w osłonce, a ta rozpuści się w trakcie cyklu mycia. Rozpuszczalne zabezpieczenie można bardzo łatwo rozpoznać – to takie, które stanowi cienką, przezroczystą powłokę i ciasno przylega do tabletki.

Rozpuści się samoczynnie po uruchomieniu programu w zmywarce. Zadaniem osłonki jest wyłącznie ochrona tabletki przed wilgocią oraz – a może przede wszystkim – ochrona skóry przed działaniem silnych detergentów. Dzięki folii nie musimy się martwić, że zaszkodzą nam środki chemiczne.

Które osłonki tabletek należy zawsze zdjąć?

Jeśli tabletka do zmywarki została zapakowana w grubszą osłonkę, która bardziej przypomina opakowanie cukierka niż folię, to znak, że nie jest rozpuszczalna w wodzie. W takim wypadku przed umieszczeniem jej w zmywarce należy usunąć zabezpieczenie.

Jeśli tego nie zrobimy, detergent pozostanie w opakowaniu i nie uwolni środków czyszczących, w konsekwencji czego naczynia nie zostaną umyte. Sztywne i twarde opakowanie zawsze usuwamy z tabletek przed umieszczeniem ich w zmywarce.

W razie wątpliwości sprawdź instrukcję producenta

Zawsze warto sprawdzić instrukcję na opakowaniu tabletek, ponieważ mogą istnieć pewne różnice między poszczególnymi produktami. W niektórych przypadkach folia może być trwalsza, ale niekoniecznie musi być usuwana.

Uważne przeczytanie instrukcji pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, dzięki czemu na pewno nie popełnimy błędu. Producent zwykle szczegółowo wyjaśnia sposób postępowania z produktem, jest do tego prawnie zobligowany.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.