Blisko ludzi"Uważam o. Rydzyka za idiotę". Katarzyna Lubnauer nie przebiera w słowach

"Uważam o. Rydzyka za idiotę". Katarzyna Lubnauer nie przebiera w słowach

Warszawa, 16.07.20. Sejm RP; n/z: Katarzyna Lubnauer,
Warszawa, 16.07.20. Sejm RP; n/z: Katarzyna Lubnauer,
Źródło zdjęć: © Aleksiej Witwicki / Forum | RM, Aleksiej Witwicki / Forum
oprac. KSA
17.12.2020 14:12, aktualizacja: 02.03.2022 21:53

Nie milkną echa hucznych obchodów urodzin Radia Maryja. Na uroczystą mszę przybyli czołowi polscy politycy. Posłanka Katarzyna Lubnauer jest zbulwersowana całą sytuacją.

Na początku grudnia o. Tadeusz Rydzyk zorganizował mszę świętą w ramach obchodów 29. urodzin Radia Maryja. Nie była to zwyczajna msza, ponieważ w świątyni zgromadziły się setki wiernych, wielu wysoko postawionych biskupów, znanych polityków oraz ministrów.

Kiedy z ambony padły słowa: "To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże", w kościelnych ławkach siedział m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który z uwagą przysłuchiwał się słowom duchownego. "Siedział prokurator generalny, rzecznik praw dziecka i bez żenady klaskali w momencie, w którym o. Rydzyk mówił o pedofilii" - powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Onetem.

Posłanka nie przebierała w słowach, oceniając duchownego. "Uważam o. Rydzyka za idiotę, od którego powinniśmy się wszyscy trzymać z daleka i nie powinien dostawać kasy państwowej" - powiedziała posłanka. Dodała, że w jej ocenie należałoby jak najszybciej zakręcić mu kurek z państwowymi pieniędzmi.

"Przypomnę, że on dostał w sumie ponad 200 mln zł na swoje różne działalności, w tym ponad 13 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości, który powinien iść do ofiar różnych przestępstw" - zauważyła polityk.

Dla Katarzyny Lubnauer oburzające jest również to, że duża część zgromadzonych osób nie przestrzegała reżimu sanitarnego. Maseczki na ustach i nosie miało zaledwie kilku księży i polityków. Sprawa została zgłoszona do sanepidu. Jednak dwa dni temu ogłoszono, że nie zostanie nałożona na Radio Maryja żadna kara, bo nie dopatrzono się naruszenia przepisów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (175)
Zobacz także