Trwa ładowanie...

Weź "Dzień na U". Profilaktyka ratuje życie

Profilaktyka to niezwykle ważne narzędzie, pozwalające nam dbać o zdrowie. Szansa na wyzdrowienie wzrasta, gdy choroba zostanie wykryta we wczesnym stadium rozwoju. Fundacja Rak'n'Roll zachęca do wzięcia dnia wolnego, podczas którego bez wymówek można wybrać się do lekarza i poddać badaniom profilaktycznym.

Regularne, coroczne badania to ważny element dbania o zdrowie Regularne, coroczne badania to ważny element dbania o zdrowie Źródło: Adobe Stock
d1z0kkc
d1z0kkc

Profilaktyka zdrowia powinna trwać całe życie. Zapobiega chorobom, umożliwiając ich wczesne wykrycie i skuteczne leczenie. Pamiętajmy, że stan naszego zdrowia zależy przede wszystkim od stylu życia i wykonywania niezbędnych badań, które mogą zminimalizować ryzyko rozwoju poważnych chorób. Wiele z nich we wczesnym stadium nie daje żadnych objawów. Warto więc regularnie odwiedzać lekarza.

Weź dzień wolnego i badaj się regularnie

O rozsądnym podejściu do zdrowia przypomina Fundacja Rak'n'Roll, która wystartowała z czwartą edycją kampanii "Dzień na U". Ma ona zmotywować Polaków do regularnych badań bez tłumaczenia się brakiem czasu. Pomóc ma w tym wzięcie dnia wolnego w pracy.

"Coroczne, profilaktyczne badania to przejaw dbania o siebie, który powinien stać się nawykiem każdej i każdego z nas. Naszym celem jest to, by dla Polek i Polaków było to tak samo naturalne i tak samo weszło im w krew, jak chociażby wykonywane rutyny pielęgnacyjne: pójście do fryzjera, "na paznokcie", masaż czy do siłowni. Dążymy do tego, zachęcając do wybrania jednego dnia w roku, w którym potwierdzenie zdrowia jest na pierwszym miejscu, a brak czasu nie stanowi wymówki" – apeluje Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll.
Fundacja Rak'n'Roll materiały partnera
Fundacja Rak'n'Roll wystartowała z czwartą edycją kampanii "Dzień na U"Źródło: materiały partnera

Fundacja Rak'n'Roll przypomina o profilaktyce

Dzień, w którym wykonujemy badania profilaktyczne, powinien być dla nas coroczną tradycją. Zarezerwowanie go z wyprzedzeniem w kalendarzu to szansa na zrobienie czegoś dla siebie i zadbanie o zdrowie. Co więcej, poddawanie się regularnym badaniom to wypracowywanie niezbędnego nawyku, który ratuje życie.

d1z0kkc

Wysiłki Fundacji Rak'n'Roll wspierają pracodawcy. Przystępując do programu "Dzień na U", zapewniają swoim pracownikom możliwość zrealizowania wizyt u lekarzy specjalistów w ramach czasu pracy. Pracodawcy mogą przyznać im wolny dzień od obowiązków, przekazać pakiet medyczny lub zorganizować badania na terenie firmy. Już prawie 30 000 osób w 32 firmach dostaje taką możliwość od swoich przełożonych.

Jak dziecko okazuje zmęczenie?

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Leczenie raka w Polsce. "Profilaktyka jest kluczowa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1z0kkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z0kkc