Widziano je w pomorskim lesie. To rzadki wybryk natury

O tych stworzeniach krążyły dotąd jedynie lokalne legendy
O tych stworzeniach krążyły dotąd jedynie lokalne legendy
Źródło zdjęć: © Facebook

15.03.2024 16:34, aktual.: 15.03.2024 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z lasu na Pomorzu, które wyjątkowo zainteresowało internautów. Jak możemy zaobserwować, widoczne są na nim dwa, białe stworzenia, o których dotąd krążyły jedynie lokalne legendy. Choć mogłoby się wydawać, że to kozy - nic podobnego.

Wędrując po polskich lasach możemy niespodziewanie napotkać na zwierzęta, o których słyszeliśmy jedynie legendy bądź nie słyszeliśmy nic. Choć trzeba mieć prawdziwe szczęście, by taka sytuacja miała miejsce, ostatnio coś takiego zdarzyło się na Pomorzu. W lasach gminy Skarszewy zaobserwowano tajemnicze zwierzęta, przypominające kozy.

Tajemnicze stworzenia w pomorskim lesie

W mediach społecznościowych opublikowano filmik, na którym widać stado danieli. Wśród tych brązowych osobników zaobserwowano jednak dwa, białe stworzenia, które wyjątkowo wyróżniały się na ich tle. Jak się okazało, są one rzadkim wybrykiem natury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do tej pory pogłoski o ich istnieniu krążyły jedynie wśród lokalnych mieszkańców. Wielu z nich myślało, że to kozy. Nic podobnego. Choć trudno w to uwierzyć, to daniele albinosy. Według leśników, ciekawostką jest to, że żyją one w stadzie i nie zostały odtrącone. "Odmienne" stworzenia są zazwyczaj nie tylko gorzej traktowane, ale także rugowane.

Daniele albinosy

Daniele albinosy są pięknym okazem. Kolor ich skóry oraz sierści jest związany z defektem pigmentu, spowodowanego mutacją genu. Zdaniem ekspertów, białe daniele widzą niestety nieco gorzej od pozostałych osobników. Poza tym się nie różnią.

Zwierzęta te nie mają jednak łatwego życia. Choć zimą trudno je zauważyć, dzięki czemu mogą się doskonale kamuflować przed drapieżnymi wrogami, znacznie gorzej jest w inne pory roku. Białe daniele wyróżniają się wówczas na tle zieleni i brązów w lasach.

Daniele albinosy nie muszą się jednak obawiać myśliwych. Istnieje bowiem przesąd, według którego zastrzelenie takiego daniela przyniesie ogromnego pecha w życiu.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także