GwiazdyWidzowie TVP ją uwielbiali. Jak potoczyło się życie zwolnionej z telewizji Katarzyny Obary-Kowalskiej?

Widzowie TVP ją uwielbiali. Jak potoczyło się życie zwolnionej z telewizji Katarzyny Obary-Kowalskiej?

Co robiła Katarzyna Obara-Kowalska po zwolnieniu z TVP?
Co robiła Katarzyna Obara-Kowalska po zwolnieniu z TVP?
Źródło zdjęć: © AKPA

04.02.2022 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Obara-Kowalska przez lata występowała na antenie Telewizji Polskiej. Była m.in. jedną z prowadzących porannego programu "Pytanie na śniadanie". Jednak w trakcie urlopu macierzyńskiego została niespodziewanie zwolniona. Po tym już nigdy nie wróciła do pracy w telewizji ani nawet do dziennikarstwa. Swoich sił próbowała w zupełnie innych branżach.

Katarzyna Obara-Kowalska po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim dostała pracę w lokalnej telewizji. Zawsze miała w sobie dziennikarskie zacięcie i umiejętność dobrego zaprezentowania się przed kamerą. To szybko zostało zauważone przez osoby w branży i już w 2002 roku kobieta zaczęła pracować w TVP2. Tam po czasie została prowadzącą "Pytanie na śniadanie". Występowała również w takich programach, jak "Ale Dwójka", "Dwa światy" czy "Teleexpress Junior". 

Katarzyna Obara-Kowalska została zwolniona z TVP niedługo po urodzeniu dziecka

Obok prężnie rozwijającej się kariery w telewizji publicznej, dziennikarka nie mogła również narzekać na życie prywatne. Po dziesięciu latach znajomości wyszła za mąż za swojego partnera, a rok po ślubie zaszła w ciążę. Po urodzeniu dziecka Katarzyna Obara-Kowalska poszła na urlop macierzyński, a potem miała podpisany roczny urlop wychowawczy. Była przekonana, że jej praca nie jest w żaden sposób zagrożona. Jak się jednak okazało, bardzo się w tej kwestii pomyliła. Dziennikarka w rozmowie z "Faktem" wyznała, że zwolnienie było dla niej o tyle szokujące, że jej szefową była kobieta. Katarzyna Obara-Kowalska nauczona doświadczeniem swoich kolegów nie zamierzała dochodzić swoich racji w sądzie. 

Katarzyna Obara-Kowalska rozpoczęła karierę w lokalnej polityce

"Po zwolnieniu mnie z TVP miałam syndrom odstawienia i detoksu. Praca przed kamerą dostarcza pewnego rodzaju adrenaliny, która trzyma człowieka przy życiu. Codziennie jest coś nowego, trudno przewidzieć, co się będzie działo następnego dnia. "Pytanie na śniadanie" to program na żywo. Z jednej strony prowadziłam go, a z drugiej przygotowywałam. (…) Ale teraz już wiem, że wyleczenie z niego jest możliwe" – powiedziała Obara-Kowalska na łamach "Faktu". 

Po zakończeniu pracy w telewizji Katarzyna Obara-Kowalska postanowiła spróbować swoich sił w polityce. W 2010 roku dostała mandat do Rady Miasta Wrocławia, a w wyborach cztery lata później utrzymała tę pozycję. W 2018 roku kandydowała nawet na urząd prezydenta Wrocławia. Zajęła wtedy trzecie miejsce z 7 proc. poparcia ze strony mieszkańców. Jednocześnie przez cały ten czas Obara-Kowalska prowadziła restaurację, którą otworzyła w 2012 roku nad Odrą.  

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (56)
Zobacz także