Trwa ładowanie...

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem wydała oświadczenie ws. działań kuratorki Barbary Nowak. Zrzeszone organizacje oczekują przeprosin

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem wydała oświadczenie, w którym żąda przeprosin i pociągnięcia do odpowiedzialności małopolskiej kuratorki oświaty Barbary Nowak. Chodzi o organizacje zrzeszone w ramach WKRW, które zostały określone przez nią jako "wysoce szkodliwe" i "realizujące strategię destrukcji społecznych norm".

WKRW żąda przeprosin od małopolskiej kuratorki Barbary Nowak WKRW żąda przeprosin od małopolskiej kuratorki Barbary Nowak Źródło: East News, www.wielkakoalicja.pl
d45gird

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem zrzesza ponad 100 organizacji pozarządowych oraz ruchów prokobiecych, które działają przede wszystkim na rzecz praw kobiet oraz ich równouprawnienia. Przedmiotem ich działań są w głównej mierze prawa reprodukcyjne i dążenie do liberalizacji obecnego prawa aborcyjnego. Udzielają również wsparcia przedstawicielom społeczności LGBT+. 

Oświadczenie Wielkiej Koalicji dotyczy działań kuratorki Barbary Nowak

WKRW nie mogła przejść obojętnie wobec działań małopolskiej kuratorki oświaty Barbary Nowak. W jej posiadaniu znajdują się bowiem raporty, które określają organizacje zrzeszone w WKRW jako "realizujące strategię destrukcji społecznych norm, na których opiera się małżeństwo i rodzina, pod pozorem prowadzenia działań edukacyjnych".

Ponadto organizacje znalazły się na "czarnych listach" Ordo Iuris oraz stowarzyszenia "Rodzice chronią dzieci", na które w swoich wystąpieniach publicznych powołuje się Nowak. Wielka Koalicja za Równością i Wyborem wystosowała w związku z tym oświadczenie, które podpisało 117 organizacji. 

d45gird

"Jest to próba zniesławienia i zaszczucia organizacji, które na co dzień budują społeczeństwo obywatelskie. (…) Określanie nas jako "wysoce szkodliwe" ma na celu wywołać lęk przed nami, a przecież to dzięki naszym działaniom tysiące osób dziennie dostaje wsparcie" – czytamy w oświadczeniu. 

WKRW w oświadczeniu stwierdziła, że wprowadza demokratyczne wzorce do społeczeństwa i bazuje na edukacji antydyskryminacyjnej. Wymieniła również swoje działania na rzecz kobiet, nastolatków czy społeczności LGBT+. 

"Jesteśmy fundamentem naszego społeczeństwa. To przecież u nas kobiety doświadczające przemocy otrzymują pomoc, to dzięki naszym działaniom osoby LGBTAI czują się bezpieczniej w Polsce. To my wspieramy nastolatki w ich drodze dojrzewania. To przecież my wspieramy rodziny, także te starające się o dzieci. I to my działamy na rzecz grup społecznych dyskryminowanych z motywacji religijnej" – brzmi fragment oświadczenia. 

Organizacje zrzeszone w Wielkiej Koalicji żądają przeprosin

WKRW oczekuje od małopolskiej kuratorki oświaty przeprosin, a także liczy, że wobec Barbary Nowak zostaną wyciągnięte konsekwencje. 

d45gird

"Przypominam, że państwo polskie przyjmując konwencję stambulską zobowiązało się do współpracy z nami. I tego też oczekujemy. Współpracy z szacunkiem, bez oczerniania. Domagamy się wyciągnięcia konsekwencji od małopolskiej kuratorki oświaty Barbary Nowak, a od kuratorów oświaty z innych województw oczekujemy postawy wspierającej i promującej demokratyczne wzorce i wartości" – tłumaczy Aleksandra Magryta, koordynatorka Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Barbara Nowak nie zostanie odwołana? "Wypowiedzi kurator Nowak bardzo im pasują"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45gird
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45gird