Wkroczyliśmy w sezon Wodnika. Ich głód wiedzy i przygód trudno zaspokoić

Wkroczyliśmy w sezon Wodnika. Ich głód wiedzy i przygód trudno zaspokoić

Ten znak zodiaku jest wybitnym myślicielem
Ten znak zodiaku jest wybitnym myślicielem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.01.2024 21:12

Wodnika na tle innych znaków zodiaku wyróżnia bystry umysł i pragnienie wolności, które często nie pozwala mu się ustatkować. Osoby urodzone w tym znaku wiecznie poszukują – wiedzy, celu, sensu życia. To filozofowie i nauczyciele.

Pod patronatem Wodnika rodzą się osoby, które przyszły na świat pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego. To kolejny zimowy znak, jednak diametralnie różny od poprzedzającego go tajemniczego i zamkniętego w sobie Koziorożca. Zodiakalne Wodniki są ciekawe świata i ludzi, otwarte na nowe idee i doświadczenia. Całe życie się uczą, jednak zawsze mają poczucie, że wciąż wiedzą za mało. Ich wieczny głód wiedzy trudno zaspokoić.

Wodnik to człowiek oryginalny. Nie chce się podporządkować

Ludzi urodzonych pod znakiem Wodnika charakteryzuje oryginalność myślenia, jak i zachowania. Nie lubią i nie chcą dostosować się do społecznych norm, wybierają postępowanie zgodne ze swoją wolą i sumieniem. Nie bardzo się przy tym przejmują złośliwymi komentarzami tych, którzy nie rozumieją ich podejścia. Wodniki lubią eksperymentować, próbować nowych rzeczy i unikać utartych szlaków. Szukają też podobnych do siebie ludzi – z otwartą głową i żądnych przygód.

Szuka ciekawych towarzyszy. Wodnik jest wiernym przyjacielem

Przedstawiciele tego znaku są bardzo towarzyscy. Nawiązywanie kontaktów przychodzi im z dużą łatwością, jednak nie z każdym chętnie się zaprzyjaźnią. Muszą poczuć to coś – wspólnotę dusz, bystry umysł, podobieństwo poglądów. Wodniki nie należą do znaków, które wysoko cenią samotność, wolą spędzać czas z grupą bliskich i sprawdzonych przyjaciół. Są też wielkimi społecznikami. Chętnie angażują się w działalność grupową, która ma na celu przemianę świata na lepsze.

Wodnik to społecznik. Wiele daje i nie oczekuje nic w zamian

Działalność społeczna i charytatywna zajmuje ważne miejsce w życiu oraz sercu Wodnika. Boli go ludzka krzywda, panująca wokół nierówność i niesprawiedliwość. Chciałby coś zmienić i próbuje to zrobić w miarę sił i możliwości. Wodnik to człowiek z powołaniem, dlatego najczęściej wybiera zawód z misją: zostaje naukowcem, nauczycielem, terapeutą czy filozofem. Przedstawiciele tego znaku lubią rozwijać swój intelekt, poszerzać horyzonty myślowe i uczestniczyć w dyskusjach na aktualne tematy.

Najwyżej ceni sobie wolność. To niezależny duch

Wielu ludziom trudno nadążyć za Wodnikiem. Znany jest ze swojej niezależności i oryginalności. Nie lubi ograniczeń, chce czuć się wolny. Należy też do znaków zmiennych. Wodniki bywają nieprzewidywalne w swoich działaniach, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jaką ścieżkę popchnie ich kolejny szalony pomysł. Nie znoszą rutyny i schematów. Nawet w podejściu do spraw uczuciowych zachowują pewien dystans. Szukają partnera, który zrozumie ich pasje i potrzebę działania, więc nie będzie próbował poskromić tej dzikiej wolności, która czyni Wodnika Wodnikiem.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także