Trwa ładowanie...

Włosy pod pachami. Nowy trend!

Włosy pod pachami zapuszczają nie tylko hippisi i feministki. Ten stosunkowo nowy trend powoli dociera i do naszego kraju. Dla równowagi przyjrzyjmy się również dostępnym metodom usuwania włosów pod pachami i dbania o delikatną skórę.

Włosy pod pachami. Nowy trend!Źródło: Instagram.com, fot: christy_pit
d2fjl2z
d2fjl2z

Włosy pod pachami – czy warto je zapuścić?

O włosy pod pachami należy dbać, nieważne czy usuwamy je całkowicie czy też zostawiamy je zapuszczone na ich maksymalną długość wzrostu. Trwa to najwyżej 2 miesiące, a włosy naturalnie nie przyrastają już na długość w ogóle. Depilacja owłosienia pod pachami to nie jedynie efekt rewolucji seksualnej, ale przede wszystkim względy higieniczne. Zapuszczanie włosów pod pachami przez kobiety i mężczyzn nie jest z kolei wyłącznie powrotem do natury i manifestacją poglądów, a niekiedy podyktowane bywa również skłonnością do alergii i uczuleń naskórka. Dodatkowo gruczoły odpowiedzialne za produkcję feromonów umiejscowione są również pod pachami – włosy przenoszą właściwości tych lotnych substancji, wzmacniając ich stężenie, dzięki czemu wzrasta nasza atrakcyjność dla przedstawicieli przeciwnej płci.

Włosy pod pachami zatrzymują wydzielany pot, więc jeśli o nie nie zadbamy, wokół nas unosić się będzie brzydki zapach, na ogół wyczuwalny dla otoczenia. Warto je więc skracać, a do ich pielęgnacji używać delikatnych mydeł, żelów antybakteryjnych czy też szamponów antyalergicznych o ładnym, trwałym aromacie. Raz na tydzień wykonujmy także peeling pach i nie zapominajmy o dobrych antyperspirantach, które mają utrudnione działanie na skórze właśnie ze względu na dłuższe włosy pod pachami. Częsta higiena pach to podstawa przy zapuszczonych włosach.

Włosy pod pachami – usuwanie zbędnego owłosienia

Niezależnie od rodzaju metody usuwania owłosienia spod pach o ten wrażliwy rejon ciała należy dbać ze szczególną ostrożnością. Zwłaszcza latem, kiedy w gorące dni na co dzień bardzo eksponujemy te obszary i wszystkie podrażnienia są bardzo widoczne. Najpopularniejsze sposoby depilacji włosów pod pachami to:

  • Golenie włosów pod pachami maszynką. To niestety najczęstsza przyczyna nieestetycznych krostek, zaczerwienionej skóry czy też wrastających włosków. Lubiana jednak za szybkość, niską cenę oraz bezproblemowość użycia maszynki w każdej sytuacji. Nie rezygnujmy z peelingów skóry pod pachami i stosowania żeli bądź pianek do golenia, co zminimalizuje ryzyko uszkodzeń naskórka.
  • Depilacja pach woskiem. Kosmetyczka usunie włosy razem z ich mieszkami oraz cebulkami, co początkowo, zanim skóra się przyzwyczai, może być bolesne. Efekt depilacji woskiem utrzymuje się jednak nawet do kilku tygodni. Samodzielne wykonanie zabiegu nierzadko skutkuje poważną reakcją alergiczną.
  • Usuwanie włosów pod pachami kremem do depilacji. To metoda szybka, lecz skutkująca tylko na kilka dni, a przy tym kremy do depilacji pach są potencjalnie wysoce uczulające.
  • Laserowe usuwanie owłosienia pod pachami. Kilka sesji to spory wydatek, ale efekt działania wiązki lasera na włosy pod pachami utrzyma się latami. Spośród przeciwwskazań wymienić należy głównie ciążę.

Golenie i depilacja nie muszą być drogie. Sprawdź aktualne oferty produktów urodowych na WP radarOkazji.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d2fjl2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fjl2z