UrodaWszystko, co trzeba wiedzieć o depilacji w ciąży

Wszystko, co trzeba wiedzieć o depilacji w ciąży

Naturalną konsekwencją ciąży jest zmiana kształtu naszego ciała - rośnie brzuch, który w znaczący sposób może utrudnić pozbywanie się niechcianego owłosienia. Na naszą niekorzyść działa również fakt, że włosy podczas ciąży rosną znacznie szybciej, a do tego stają się twardsze. Czy w ciąży można wykonywać depilację woskiem i depilację laserową? Poznaj skuteczne sposoby depilacji w ciąży.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o depilacji w ciąży
Źródło zdjęć: © 123RF

14.07.2018 | aktual.: 02.11.2018 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakazane metody depilacji w ciąży

Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przez kobiety w ciąży przy wyborze metody usuwania niechcianego owłosienia jest bezpieczeństwo. Niezbyt polecanym rozwiązaniem jest depilacja woskiem - jeśli do tej pory używałaś wosku do depilacji nóg, pach i okolic intymnych, może się okazać, że w trakcie ciąży zmieniła się twoja tolerancja na ból. Ogólnie rzecz biorąc depilacja woskiem w ciąży jest uważana za bolesną.

Co więcej, w trakcie ciąży nasza skóra staje się bardziej wrażliwa. Konsekwencją wyboru depilacji woskiem mogą być uciążliwe podrażnienia skóry. Kobiety, które preferują depilację woskiem i nie chcą z niej zrezygnować na czas ciąży, powinny skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie zgłosi on przeciwwskazań, należy udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego.

Wszystko, co potrzebne do depilacji znajdziesz na WP radarOkazji.

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do elektrolizy (trwałego usuwania owłosienia). W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się prąd elektryczny, który przewodzony jest przez płyn owodniowy, otaczający płód. Niezbyt dobrym pomysłem jest także depilacja laserowa, a to głównie dlatego, że nie ma wystarczających badań na ten temat.

Wiele mówi się także o zakazie używania depilatora elektrycznego w ciąży. Motywowane jest to w głównej mierze tym, że tego typu zabieg jest bolesny, co może generować niepotrzebny stres, który negatywnie wpływa na dziecko.

Bezpieczne metody depilacji w ciąży

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jakie są bezpieczne metody depilacji w ciąży. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest bardzo trudna. Kobiety w ciąży powinny wybierać te metody depilacji, które nie powodują bólu i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia maluszka. Najbezpieczniejszą, a zarazem najtańszą, metodą depilacji w ciąży jest golenie maszynką jednorazową. Jeśli już zdecydujemy się na tę metodę, powinniśmy pamiętać o tym, by przed goleniem zwilżyć skórę wodą - ma to na celu zmiękczyć skórę, a w konsekwencji ułatwić usuwanie włosków. Przy używaniu jednorazowych maszynek do golenia zazwyczaj potrzebujemy również preparatu do golenia. Najlepiej postawić na specjalistyczne kosmetyki do golenia dla kobiet w ciąży.

Depilacja w zaawansowanej ciąży

Usuwanie niechcianego owłosienia w zaawansowanej ciąży zazwyczaj jest bardzo kłopotliwe dla wielu kobiet. Spore grono kosmetyczek i lekarzy zaleca, by w ostatnim miesiącu ciąży całkowicie zaniechać golenia. Tymczasem niektóre kobiety w ciąży chcą, by ich ciało było gładkie — poprawia to ich samopoczucie i komfort życia. Mimo to depilacja w zaawansowanej ciąży nie jest łatwym zadaniem, dlatego z uwagi na swoje zdrowie, najlepiej poprosić o pomoc męża lub inną bliską osobę.

Komentarze (0)