Trwa ładowanie...

Wszystko, co trzeba wiedzieć o depilacji w ciąży

Naturalną konsekwencją ciąży jest zmiana kształtu naszego ciała - rośnie brzuch, który w znaczący sposób może utrudnić pozbywanie się niechcianego owłosienia. Na naszą niekorzyść działa również fakt, że włosy podczas ciąży rosną znacznie szybciej, a do tego stają się twardsze. Czy w ciąży można wykonywać depilację woskiem i depilację laserową? Poznaj skuteczne sposoby depilacji w ciąży.
Share
Depilacja w ciąży jest trudna ze względu na duży brzuch.
Depilacja w ciąży jest trudna ze względu na duży brzuch. Źródło: 123RF
dq5oxnz

Zakazane metody depilacji w ciąży

Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przez kobiety w ciąży przy wyborze metody usuwania niechcianego owłosienia jest bezpieczeństwo. Niezbyt polecanym rozwiązaniem jest depilacja woskiem - jeśli do tej pory używałaś wosku do depilacji nóg, pach i okolic intymnych, może się okazać, że w trakcie ciąży zmieniła się twoja tolerancja na ból. Ogólnie rzecz biorąc depilacja woskiem w ciąży jest uważana za bolesną.

Co więcej, w trakcie ciąży nasza skóra staje się bardziej wrażliwa. Konsekwencją wyboru depilacji woskiem mogą być uciążliwe podrażnienia skóry. Kobiety, które preferują depilację woskiem i nie chcą z niej zrezygnować na czas ciąży, powinny skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie zgłosi on przeciwwskazań, należy udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego.

dq5oxnz

Wszystko, co potrzebne do depilacji znajdziesz na WP radarOkazji.

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do elektrolizy (trwałego usuwania owłosienia). W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się prąd elektryczny, który przewodzony jest przez płyn owodniowy, otaczający płód. Niezbyt dobrym pomysłem jest także depilacja laserowa, a to głównie dlatego, że nie ma wystarczających badań na ten temat.

Wiele mówi się także o zakazie używania depilatora elektrycznego w ciąży. Motywowane jest to w głównej mierze tym, że tego typu zabieg jest bolesny, co może generować niepotrzebny stres, który negatywnie wpływa na dziecko.

dq5oxnz

Bezpieczne metody depilacji w ciąży

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jakie są bezpieczne metody depilacji w ciąży. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest bardzo trudna. Kobiety w ciąży powinny wybierać te metody depilacji, które nie powodują bólu i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia maluszka. Najbezpieczniejszą, a zarazem najtańszą, metodą depilacji w ciąży jest golenie maszynką jednorazową. Jeśli już zdecydujemy się na tę metodę, powinniśmy pamiętać o tym, by przed goleniem zwilżyć skórę wodą - ma to na celu zmiękczyć skórę, a w konsekwencji ułatwić usuwanie włosków. Przy używaniu jednorazowych maszynek do golenia zazwyczaj potrzebujemy również preparatu do golenia. Najlepiej postawić na specjalistyczne kosmetyki do golenia dla kobiet w ciąży.

Depilacja w zaawansowanej ciąży

Usuwanie niechcianego owłosienia w zaawansowanej ciąży zazwyczaj jest bardzo kłopotliwe dla wielu kobiet. Spore grono kosmetyczek i lekarzy zaleca, by w ostatnim miesiącu ciąży całkowicie zaniechać golenia. Tymczasem niektóre kobiety w ciąży chcą, by ich ciało było gładkie — poprawia to ich samopoczucie i komfort życia. Mimo to depilacja w zaawansowanej ciąży nie jest łatwym zadaniem, dlatego z uwagi na swoje zdrowie, najlepiej poprosić o pomoc męża lub inną bliską osobę.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

dq5oxnz

Podziel się opinią

Share
dq5oxnz
dq5oxnz