Trwa ładowanie...
d1zwmzg

Fotodepilacja - na czym polega, wady i zalety

Fotodepilacja to jeden z najnowocześniejszych sposobów na radzenie sobie ze zbędnym owłosieniem. Metoda jest bezpieczna i niezwykle skuteczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fotodepilacja gwarantuje gładkość nóg na lata
Fotodepilacja gwarantuje gładkość nóg na lata (iStock.com)
d1zwmzg

Na czym polega fotodepilacja?

Fotodepilacja to zabieg trwałego usuwanie cebulek włosów na wybranym obszarze ciała. Polega na działaniu na włoski wiązkami światła, które osłabiają cebulki i eliminują owłosienie.

Istnieją dwie metody fotodepilacji – laserowa i metodą IPL. Fotodepilacja laserowa jest skuteczniejsza, ale fotodepilacja metodą IPL pozwala na dopasowanie długości fal do rodzaju włosków i skóry. Zabieg jest szczególnie skuteczny w przypadku pań z grubymi i ciemnymi włoskami, które łatwiej chłoną wysyłane (niszczycielskie) wiązki światła.

d1zwmzg

Przeciwwskazaniami do wykonania fotodepilacji są choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory oraz ciąża.

Jak przygotować się do fotodepilacji?

Wykonanie na skórze fotodepilacji wymaga ówczesnego przygotowania jej do zabiegu. Należy unikać:

  • na 2 – 4 tygodnie wcześniej wystawiania skóry na promienie słoneczne przy jednoczesnym używaniu kremów z filtrami UV o jak najwyższej wartości wskaźnika SPF,
  • przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać substancji podrażających skórę pod wpływem promieni słonecznych (niektórych składników perfum, olejków eterycznych, kwasu salicylowego, ziół takich jak nagietek czy dziurawiec, a także leków przeciwtrądzikowych, przeciwgrzybiczych, przeciwzapalnych, antybiotyków czy niektórych hormonów),
  • na 2 -3 tygodnie wcześniej zrezygnować z zabiegów, które mają tendencję do podrażniania skóry – peelingów, mikrodermabrazji, działania na skórę mocno chlorowaną wodą,
  • na miesiąc przed zabiegiem fotodepilacji należy zaniechać wykonywania innych czynności depilacyjnych, podczas których dochodzi do usuwania cebulek włosa, czyli depilacji woskiem, depilatorem, nitkowania lub depilacji pastą cukrową.

Tradycyjna depilacjajest teraz tańsza dzięki WP radarOkazji.

d1zwmzg

Fotodepilacja – wady i zalety

Do plusów fotodepilacji można zaliczyć:

  • pozwala cieszyć się gładkim ciałem nawet przez 8 lat,
  • eliminuje problem wykonywania czasochłonnych depilacji i golenia nóg.

Minusy fotodepilacji są następujące:

  • trwałość efektu wymaga od 3 do 6 zabiegów, które łącznie kosztować mogą od 500 zł do nawet 3000 zł,
  • gdy skóra jest podrażniona lub opalona, mogą pojawiać się przebarwienia,
  • zabieg jest nieprzyjemny, dla niektórych kobiet nawet bolesny.

Fotodepilacja w domu

Od jakiegoś czasu na rynku kosmetycznym znaleźć można domowe fotodepilatory. Są to niewielkie urządzenia, których działanie oparte jest na emisji pulsacyjnych wiązek światła o niskiej energii. Dzięki temu niszczą mieszki włosowe równie skutecznie co lasery w salonach kosmetycznych. Samodzielna fotodepilacja umożliwia zlikwidowanie kłopotu owłosienia na nogach, ramionach, przedramionach, plecach, klatce piersiowej, pod pachami i w okolicach bikini.

d1zwmzg

Cena domowych depilatorów waha się od 1 200 zł do nawet 4 000 zł. To jednak nie powinno nikogo powstrzymywać przed zakupem, ponieważ taka kwota może równać się serii zabiegów fotodepilacji w salonie kosmetycznym.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d1zwmzg

Podziel się opinią

Share
d1zwmzg
d1zwmzg