ycipk-2yridp

Depilacja brazylijska czy depilacja hollywoodzka - czym się różnią?

Zarówno depilacja brazylijska, jak i depilacja hollywoodzka to rodzaje usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych. Różnica pomiędzy nimi jest subtelna — w pierwszej z nich istnieje możliwość pozostawienia cienkiego paska włosków na wzgórku łonowym, natomiast depilacja w stylu hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka to typy usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych.
Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka to typy usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych. (Domena publiczna)
ycipk-2yridp

Depilacja brazylijska a depilacja hollywoodzka

Profesjonalna depilacja miejsc intymnych z roku na rok zyskuje na coraz to większej popularności. Największą zaletą zabiegów usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych w salonie jest trwałość, która jest nieporównywalna np. do depilacji zwykłą maszynką czy nawet depilatorem elektrycznym. W profesjonalnych salonach kosmetycznych wykonuje się dwa typy depilacji: brazylijską i hollywoodzką. Wiele kobiet, zupełnie niesłusznie, utożsamia te dwa pojęcia, tymczasem to dwa różne typy depilacji miejsc intymnych.

Depilacja brazylijska

ycipk-2yridp

Nazwa depilacji brazylijskiej pochodzi od jednego z nowojorskich salonów kosmetycznych, w którym po raz pierwszy zastosowano tę metodę usuwania niechcianego owłosienia. Salon ten został założony przez dwie siostry z Brazylii i to właśnie na ich cześć nazwano ten rodzaj depilacji okolic intymnych. Depilacja brazylijska polega na usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych i przestrzeni międzypośladkowej. Charakterystyczną cechą tego rodzaju depilacji jest pozostawienie wąskiego paska włosów na wzgórku łonowym (opcjonalnie może to być fantazyjny wzorek).

Depilacja hollywoodzka

Depilacja hollywoodzka wywodzi się z depilacji brazylijskiej. Polega na usuwaniu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych i przestrzeni pomiędzy pośladkami. W przeciwieństwie do metody brazylijskiej, nie zostawia się przy niej cienkiego paska na wzgórku łonowym.

ycipk-2yridp

Wosk czy pasta cukrowa przy depilacji bikini - co lepsze?

Zarówno depilację brazylijską, jak i hollywoodzką można wykonać za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Depilacja woskiem jest zabiegiem bardzo bolesnym, szczególnie w okolicach intymnych. Polega ona na rozgrzaniu wosku do wysokiej temperatury, a następnie zaaplikowaniu go bezpośrednio na skórę. Po depilacji woskiem skóra przez kilka dni pozostaje podrażniona. Znacznie lepszym pomysłem jest depilacja pastą cukrową, która nie dość, że jest całkowicie bezbolesna, to jeszcze nie powoduje podrażnień na skórze.

Sprawdź aktualne oferty narzędzi i kosmetyków do depilacji na WP radarOkazji.

ycipk-2yridp

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych

Wśród podstawowych przeciwwskazań do depilacji brazylijskiej i hollywoodzkiej można wymienić:

  • Zaawansowaną ciążę.
  • Padaczkę.
  • Cukrzycę.
  • Nadwrażliwość na wosk lub pastę cukrową.
  • Chorobę nowotworową.
  • Infekcje o podłożu wirusowym, grzybiczym lub bakteryjnym.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yridp

ycipk-2yridp
ycipk-2yridp