Trwa ładowanie...

Depilacja brazylijska czy depilacja hollywoodzka - czym się różnią?

Zarówno depilacja brazylijska, jak i depilacja hollywoodzka to rodzaje usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych. Różnica pomiędzy nimi jest subtelna — w pierwszej z nich istnieje możliwość pozostawienia cienkiego paska włosków na wzgórku łonowym, natomiast depilacja w stylu hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych.
Share
Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka to typy usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych.
Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka to typy usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych.Źródło: Domena publiczna
d3wpmrc

Depilacja brazylijska a depilacja hollywoodzka

Profesjonalna depilacja miejsc intymnych z roku na rok zyskuje na coraz to większej popularności. Największą zaletą zabiegów usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych w salonie jest trwałość, która jest nieporównywalna np. do depilacji zwykłą maszynką czy nawet depilatorem elektrycznym. W profesjonalnych salonach kosmetycznych wykonuje się dwa typy depilacji: brazylijską i hollywoodzką. Wiele kobiet, zupełnie niesłusznie, utożsamia te dwa pojęcia, tymczasem to dwa różne typy depilacji miejsc intymnych.

Depilacja brazylijska

Nazwa depilacji brazylijskiej pochodzi od jednego z nowojorskich salonów kosmetycznych, w którym po raz pierwszy zastosowano tę metodę usuwania niechcianego owłosienia. Salon ten został założony przez dwie siostry z Brazylii i to właśnie na ich cześć nazwano ten rodzaj depilacji okolic intymnych. Depilacja brazylijska polega na usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych i przestrzeni międzypośladkowej. Charakterystyczną cechą tego rodzaju depilacji jest pozostawienie wąskiego paska włosów na wzgórku łonowym (opcjonalnie może to być fantazyjny wzorek).

d3wpmrc

Depilacja hollywoodzka

Depilacja hollywoodzka wywodzi się z depilacji brazylijskiej. Polega na usuwaniu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych i przestrzeni pomiędzy pośladkami. W przeciwieństwie do metody brazylijskiej, nie zostawia się przy niej cienkiego paska na wzgórku łonowym.

Wosk czy pasta cukrowa przy depilacji bikini - co lepsze?

Zarówno depilację brazylijską, jak i hollywoodzką można wykonać za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Depilacja woskiem jest zabiegiem bardzo bolesnym, szczególnie w okolicach intymnych. Polega ona na rozgrzaniu wosku do wysokiej temperatury, a następnie zaaplikowaniu go bezpośrednio na skórę. Po depilacji woskiem skóra przez kilka dni pozostaje podrażniona. Znacznie lepszym pomysłem jest depilacja pastą cukrową, która nie dość, że jest całkowicie bezbolesna, to jeszcze nie powoduje podrażnień na skórze.

d3wpmrc

Sprawdź aktualne oferty narzędzi i kosmetyków do depilacji na WP radarOkazji.

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych

Wśród podstawowych przeciwwskazań do depilacji brazylijskiej i hollywoodzkiej można wymienić:

  • Zaawansowaną ciążę.
  • Padaczkę.
  • Cukrzycę.
  • Nadwrażliwość na wosk lub pastę cukrową.
  • Chorobę nowotworową.
  • Infekcje o podłożu wirusowym, grzybiczym lub bakteryjnym.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d3wpmrc

Podziel się opinią

Share
d3wpmrc
d3wpmrc