Trwa ładowanie...

Depilacja miejsc intymnych - o czym warto pamiętać?

Golenie miejsc intymnych cieszy się obecnie dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Przed zdecydowaniem się na konkretną formę usuwania owłosienia z miejsc intymnych warto odpowiednio wcześniej zrobić rozeznanie i dobrać idealną dla siebie metodę depilacji okolic bikini.

Depilacja miejsc intymnych - o czym warto pamiętać?Źródło: Pixabay.com
d349450
d349450

Maszynka do golenia miejsc intymnych

Najpopularniejszym sposobem usuwania owłosienia z miejsc intymnych jest użycie do tego celu maszynki do golenia. Jest to najprostsza, a zarazem najtańsza metoda depilacji okolic bikini — wymaga ona zakupu golarki i pianki lub innego preparatu do depilacji bikini. Na korzyść tego zabiegu przemawia przede wszystkim prostota wykonania — wydepilowanie miejsc intymnych zajmuje kilka chwil i bez problemu poradzi sobie z nim każda kobieta. Z kolei największą wadą depilacji miejsc intymnych za pomocą maszynki do golenia jest bardzo szybkie odrastanie włosków oraz duże ryzyko zranienia się.

Depilacja okolic bikini za pomocą depilatora chemicznego

Popularną formą depilacji bikini jest posłużenie się depilatorem chemicznym, który dostępny jest niemal w każdej drogerii i sklepie internetowym. Zaletą tej metody usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych jest dokładność. Jednakże na depilatory chemiczne należy uważać, ponieważ mogą one uczulać (z tego powodu przed ich użyciem warto zrobić próbę na ręce).

d349450

Depilacja miejsc intymnych za pomocą depilatora elektrycznego

Kolejną, popularną, metodą golenia miejsc intymnych jest użycie depilatora elektrycznego, którego działanie polega na wyrywaniu włosków. Największą wadą tej formy depilacji jest bolesność, której nie niwelują nawet końcówki chłodzące. Co istotne, depilator elektryczny lepiej sprawdzi się przypadku usuwania owłosienia z nóg, ponieważ skóra na miejscach intymnych jest szczególnie wrażliwa i skłonna do podrażnień.

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska jest wykonywana w gabinecie kosmetycznym. Do usunięcia włosów z miejsc intymnych wykorzystuje się rozgrzany wosk lub pastę cukrową. Pierwszy z wymienionych sposobów jest bardzo bolesny, dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na depilację za pomocą pasty cukrowej. W obu przypadkach włosy usuwane są wraz z cebulkami, co przekłada się na dwumiesięczne efekty zabiegu.

Depilacja laserowa

Zdecydowanie najtrwalszym zabiegiem usuwania owłosienia z miejsc intymnych jest depilacja laserowa. Przy jej wykonywaniu wiązki światła z lasera wnikają głęboko w strukturę skóry i niszczą cebulki włosów, a następnie melanina (barwnik włosa) wytwarza energię termiczną i nieodwracalnie unicestwia cebulki, co w praktyce skutkuje obumarciem włosów. Największym plusem depilacji laserowej jest trwałe usuwanie owłosienia. Natomiast wśród minusów tego zabiegu można wymienić: jego cenę oraz obrzęk i zaczerwienienie skóry, które znika po kilku dniach po usuwaniu owłosienia.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d349450
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d349450