Trwa ładowanie...

Depilator elektryczny - jak go poprawnie używać?

Depilatory elektryczne są doskonałym rozwiązaniem wówczas, gdy nie jesteśmy zadowolone z jednorazowej maszynki do golenia, a nie stać nas na zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Depilatory te pozwalają pozbyć się zbędnego owłosienia z pach, rąk, nóg, ramion, twarzy i okolic bikini nawet na kilka tygodni.

Depilator elektryczny - jak go poprawnie używać?Źródło: iStock.com, fot: kolesnikovserg
d2lmnr2
d2lmnr2

Depilatory elektryczne — jak działają?

Depilatory elektryczne wyposażone są w ostrza, które obracają się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu wyrywają włoski wraz z cebulkami, co może powodować dyskomfort. Wiele kobiet, zupełnie niesłusznie, z góry odrzuca depilatory elektryczne, ponieważ utarło się, że ich używanie powoduje ból. Poszczególne typy depilatorów różnią się od siebie: rodzajem głowicy, parametrami, zasilaniem i budową.

Rodzaje depilatorów elektrycznych

Biorąc pod uwagę typ głowicy wyróżnia się: depilatory elektryczne z pęsetami i depilatory elektryczne z dyskami. Pierwsze z nich lepiej sprawdzą się do gęstych i twardych włosków np. na nogach, natomiast drugie znacznie lepiej zdadzą egzamin przy usuwaniu rzadkich włosów np. na twarzy. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie depilatora elektrycznego jest typ zasilania. Na rynku dostępne są: depilatory elektryczne z zasilaniem sieciowym, akumulatorowym i wymiennym. Kobiety, które zamierzają używać depilatora wyłącznie w domu, powinny postawić na urządzenie z zasilaniem sieciowym. Natomiast panie, które często podróżują bardziej będą zadowolone z depilatora akumulatorowego.

Przy zakupie depilatora warto zwrócić uwagę także na jego budowę, która powinna być dopasowana do kształtu dłoni. Ważnym elementem jest również wyposażenie dodatkowe, które może uprzyjemnić golenie się za pomocą depilatora elektrycznego. Mowa tu głównie o:

  • Nasadce łagodzącej do depilacji miejsc wrażliwych — to opcja polecana dla kobiet ze skórą suchą i skłonną do podrażnień. Sprawdzi się ona również w przypadku pań, które używają depilatora do golenia miejsc intymnych.
  • Minidepilatorze, który pozwala usunąć owłosienie z trudno dostępnych miejsc.
  • Nasadce chłodzącej, które minimalizuje ból towarzyszący wyrywaniu włosków wraz z cebulkami.
  • Nasadce do peelingu, która zapobiega wrastaniu włosków w skórę.

Depilator elektryczny — podstawowe zasady stosowania

  1. Przed depilacją za pomocą depilatora elektrycznego należy co najmniej przez tydzień zapuszczać włosy, ponieważ ostrza depilatora nie usuwają krótkich włosków.
  2. Dzień przed depilacją warto wykonać peeling w celu złuszczenia martwego naskórka i zminimalizowania dolegliwości bólowych.
  3. Pół godziny przed depilacją zaleca się wziąć kąpiel w celu zmiękczenia naskórka i ułatwienia usuwania zbędnego owłosienia.
  4. Po depilacji warto rozmasować i nawilżyć miejsca, z których usuwane było owłosienie.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d2lmnr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lmnr2