UrodaWrastające włoski po depilacji - jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrastające włoski po depilacji - jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrastające włoski po depilacji - jak poradzić sobie z tym problemem?
Źródło zdjęć: © iStock.com
14.07.2018 20:30, aktualizacja: 02.11.2018 11:36

Wrastające włoski po depilacji to problem znany niemalże każdej kobiecie. Nieusunięte włoski wrastają w skórę, co skutkuje dyskomfortem, podrażnieniem i zaczerwienieniem. Niekiedy powstają także nieestetyczne i trudne do pozbycia się krostki. Problem ten jest szczególnie uciążliwy w okolicach bikini, bowiem w tych miejscach skóra jest najcieńsza.

Wrastające włoski po depilacji - skąd się biorą?

Wrastające włoski to efekt stosowania metod depilacji polegających na ich wyrywaniu wraz z cebulkami. Depilatory elektryczne, wosk kosmetyczny i pasta cukrowa wnikają w strukturę skóry i osłabiają włosy na tyle, że nie są one w stanie przebić się przez skórę.

Skutkuje to pojawieniem się licznych krostek, zaczerwienień i podrażnień, którym nierzadko towarzyszą dolegliwości bólowe. Problemu wrastających włosków nie należy bagatelizować, ponieważ bardzo często prowadzi on do zapalenia mieszków włosowych, które może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Sprawdź też łagodniejsze sposoby na depilację. Wszystkie potrzebne narzędzia i produkty znajdziesz na WP radarOkazji.

Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami po depilacji?

Wrastające włoski po depilacji są przede wszystkim problemem estetycznym — to przez nie wstydzimy się zakładać krótkie sukienki i chodzić latem na plaże. Istnieje kilka niezawodnych sposobów na zapobieganie wrastającym włoskom. Jeśli jednak problem już wystąpił, warto być przygotowanym na stoczenie z nim równej walki.

  1. Krem z mocznikiem — to dobry sposób na zmiękczenie skóry i umożliwienie włosom swobodnego wzrostu. Dzięki regularnemu stosowaniu kremu na wrastające włoski skóra pozostanie gładka i niezwykle przyjemna w dotyku.
  2. Ałun — to kryształ potasu pochodzenia wulkanicznego, który kryje w sobie wiele cudownych właściwości. Ten minerał doskonale radzi sobie z podrażnieniami: przyśpiesza gojenie się skóry, a także działa antyseptycznie i hipoalergicznie.
  3. Peelingi złuszczające — to świetny sposób na wrastające włoski, ponieważ dzięki nim można pozbyć się zrogowaciałej warstwy naskórka. Opcjonalnie można również stosować maseczki złuszczające.
  4. Myjki złuszczające — to alternatywa dla peelingów i maseczek złuszczających.

Zapobieganie wrastającym włoskom po depilacji

Wrastające włoski są uciążliwym problemem, powstającym wskutek stosowania metod depilacji polegających na wyrywaniu włosków. Dlatego też warto raz na jakiś czas odłożyć depilator elektryczny i użyć jednorazowej maszynki do golenia. Chociaż metoda ta uchodzi za nieefektywną, to jednak w dłuższej perspektywie pozwala pozbyć się problemu wrastających włosków. Innym sposobem jest częste wykonywanie peelingu cukrowego, peelingu solnego, a także stosowanie dermokosmetyków na bazie kwasu glikolowego, kwasu salicylowego i kwasu mlekowego.