ycipk-17yn9l

Wrastające włoski po depilacji - jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrastające włoski po depilacji to problem znany niemalże każdej kobiecie. Nieusunięte włoski wrastają w skórę, co skutkuje dyskomfortem, podrażnieniem i zaczerwienieniem. Niekiedy powstają także nieestetyczne i trudne do pozbycia się krostki. Problem ten jest szczególnie uciążliwy w okolicach bikini, bowiem w tych miejscach skóra jest najcieńsza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jednym ze skutków ubocznych depilacji woskiem są wrastające włoski
Jednym ze skutków ubocznych depilacji woskiem są wrastające włoski (iStock.com)
ycipk-17yn9l

Wrastające włoski po depilacji - skąd się biorą?

Wrastające włoski to efekt stosowania metod depilacji polegających na ich wyrywaniu wraz z cebulkami. Depilatory elektryczne, wosk kosmetyczny i pasta cukrowa wnikają w strukturę skóry i osłabiają włosy na tyle, że nie są one w stanie przebić się przez skórę.

Skutkuje to pojawieniem się licznych krostek, zaczerwienień i podrażnień, którym nierzadko towarzyszą dolegliwości bólowe. Problemu wrastających włosków nie należy bagatelizować, ponieważ bardzo często prowadzi on do zapalenia mieszków włosowych, które może mieć bardzo przykre konsekwencje.

ycipk-17yn9l

Sprawdź też łagodniejsze sposoby na depilację. Wszystkie potrzebne narzędzia i produkty znajdziesz na WP radarOkazji.

Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami po depilacji?

Wrastające włoski po depilacji są przede wszystkim problemem estetycznym — to przez nie wstydzimy się zakładać krótkie sukienki i chodzić latem na plaże. Istnieje kilka niezawodnych sposobów na zapobieganie wrastającym włoskom. Jeśli jednak problem już wystąpił, warto być przygotowanym na stoczenie z nim równej walki.

  1. Krem z mocznikiem — to dobry sposób na zmiękczenie skóry i umożliwienie włosom swobodnego wzrostu. Dzięki regularnemu stosowaniu kremu na wrastające włoski skóra pozostanie gładka i niezwykle przyjemna w dotyku.
  2. Ałun — to kryształ potasu pochodzenia wulkanicznego, który kryje w sobie wiele cudownych właściwości. Ten minerał doskonale radzi sobie z podrażnieniami: przyśpiesza gojenie się skóry, a także działa antyseptycznie i hipoalergicznie.
  3. Peelingi złuszczające — to świetny sposób na wrastające włoski, ponieważ dzięki nim można pozbyć się zrogowaciałej warstwy naskórka. Opcjonalnie można również stosować maseczki złuszczające.
  4. Myjki złuszczające — to alternatywa dla peelingów i maseczek złuszczających.
ycipk-17yn9l

Zapobieganie wrastającym włoskom po depilacji

Wrastające włoski są uciążliwym problemem, powstającym wskutek stosowania metod depilacji polegających na wyrywaniu włosków. Dlatego też warto raz na jakiś czas odłożyć depilator elektryczny i użyć jednorazowej maszynki do golenia. Chociaż metoda ta uchodzi za nieefektywną, to jednak w dłuższej perspektywie pozwala pozbyć się problemu wrastających włosków. Innym sposobem jest częste wykonywanie peelingu cukrowego, peelingu solnego, a także stosowanie dermokosmetyków na bazie kwasu glikolowego, kwasu salicylowego i kwasu mlekowego.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-17yn9l