Trwa ładowanie...

Skuteczna depilacja - najlepsze sposoby usuwania owłosienia z nóg

Efektowna i skuteczna depilacja nóg to marzenie wielu kobiet. Krosty, podrażnienia i wrastające włosy to tylko niektóre ze skutków ubocznych nieprawidłowego usuwania niechcianego owłosienia z nóg. Żeby tego uniknąć, warto wypróbować najbardziej efektywne sposoby depilacji. Mowa tu głównie o depilacji laserowej, depilacji woskiem kosmetycznym i pastą cukrową.

Skuteczna depilacja - najlepsze sposoby usuwania owłosienia z nógŹródło: Materiały prasowe, fot: Braun
d1z0kkc
d1z0kkc

Depilator elektryczny

Depilator elektryczny jest łatwym w obsłudze urządzeniem stworzonym z myślą o usuwaniu niechcianego owłosienia z: pach, nóg, ramion rąk i okolic bikini. Skuteczna depilacja za pomocą depilatora elektrycznego to bardzo dobry pomysł dla kobiet, których nie stać na profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Tego typu urządzenie wyposażone jest ostrza, które po uruchomieniu obracają się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu wyrywają włoski wraz z cebulkami, co może skutkować dużym dyskomfortem. Na rynku można znaleźć wiele różnych depilatorów, różniących się od siebie: budową głowicy, zasilaniem i parametrami. Z myślą o goleniu nóg najlepiej postawić na depilator z nakładką masującą, łagodzącą i chłodzącą.

Depilacja woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, a to głównie dlatego, że jest ona relatywnie tania, a przy tym niezwykle skuteczna. Polega ona na nałożeniu rozgrzanego wosku bezpośrednio na skórę i przykryciu go bawełnianymi paskami. Podczas odrywania pasków włosy wyrywane są wraz z cebulkami, co może powodować duży dyskomfort. Depilacja woskiem działa również jak peeling — wraz z włoskami pozbywamy się również zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie owłosienia tą metodą zdecydowanie nie jest polecane osobom wrażliwym na ból.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest skuteczną metodą depilacji, stanowiącą alternatywę dla usuwania owłosienia woskiem kosmetycznym. Jest ona całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna. Pasta cukrowa składa się z cukru, wody, soku z cytryny i mieszanki ziół o właściwościach łagodzących. Ta skuteczna depilacja polega na dokładnym nałożeniu pasty na skórę, odczekaniu 10-15 minut i obfitym spłukaniu jej wodą. Podczas tego typu zabiegu włoski usuwane są wraz z cebulkami, a po kilku zabiegach z rzędu, odrastają one dużo słabsze, cieńsze i rzadsze.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest uznawana za najskuteczniejszy sposób depilacji nóg. To dość spory wydatek, jednakże w dłuższej perspektywie jest on opłacalny, a także pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W trakcie wykonywania tego typu depilacji w salonie kosmetycznym wiązki światła lasera wnikają głęboko w skórę i niszczą włosy w fazie wzrostu, dlatego też niezbędne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Niesłusznie przyjęło się, że depilacja laserowa zarezerwowana jest wyłącznie dla kobiet zamożnych. Z myślą o paniach, których nie stać na profesjonalne zabiegi depilacji laserowej stworzono depilator laserowy domowego użytku tzw. depilator IPL.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d1z0kkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z0kkc