Trwa ładowanie...
ycipk-43kgm3

Skuteczna depilacja - najlepsze sposoby usuwania owłosienia z nóg

Efektowna i skuteczna depilacja nóg to marzenie wielu kobiet. Krosty, podrażnienia i wrastające włosy to tylko niektóre ze skutków ubocznych nieprawidłowego usuwania niechcianego owłosienia z nóg. Żeby tego uniknąć, warto wypróbować najbardziej efektywne sposoby depilacji. Mowa tu głównie o depilacji laserowej, depilacji woskiem kosmetycznym i pastą cukrową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilator elektryczny wyrywa włoski wraz z cebulkami dzięki temu zapewnia długotrwały i zadowalający efekt.
Depilator elektryczny wyrywa włoski wraz z cebulkami dzięki temu zapewnia długotrwały i zadowalający efekt. (Materiały prasowe, Fot: Braun)
ycipk-43kgm3

Depilator elektryczny

Depilator elektryczny jest łatwym w obsłudze urządzeniem stworzonym z myślą o usuwaniu niechcianego owłosienia z: pach, nóg, ramion rąk i okolic bikini. Skuteczna depilacja za pomocą depilatora elektrycznego to bardzo dobry pomysł dla kobiet, których nie stać na profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Tego typu urządzenie wyposażone jest ostrza, które po uruchomieniu obracają się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu wyrywają włoski wraz z cebulkami, co może skutkować dużym dyskomfortem. Na rynku można znaleźć wiele różnych depilatorów, różniących się od siebie: budową głowicy, zasilaniem i parametrami. Z myślą o goleniu nóg najlepiej postawić na depilator z nakładką masującą, łagodzącą i chłodzącą.

Znajdź najlepszy sposób na depilację dla siebie. Wszelkie potrzebne produkty znajdziesz na WP radarOkazji.

ycipk-43kgm3

Depilacja woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, a to głównie dlatego, że jest ona relatywnie tania, a przy tym niezwykle skuteczna. Polega ona na nałożeniu rozgrzanego wosku bezpośrednio na skórę i przykryciu go bawełnianymi paskami. Podczas odrywania pasków włosy wyrywane są wraz z cebulkami, co może powodować duży dyskomfort. Depilacja woskiem działa również jak peeling — wraz z włoskami pozbywamy się również zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie owłosienia tą metodą zdecydowanie nie jest polecane osobom wrażliwym na ból.

Depilacja pastą cukrową

ycipk-43kgm3

Depilacja pastą cukrową jest skuteczną metodą depilacji, stanowiącą alternatywę dla usuwania owłosienia woskiem kosmetycznym. Jest ona całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna. Pasta cukrowa składa się z cukru, wody, soku z cytryny i mieszanki ziół o właściwościach łagodzących. Ta skuteczna depilacja polega na dokładnym nałożeniu pasty na skórę, odczekaniu 10-15 minut i obfitym spłukaniu jej wodą. Podczas tego typu zabiegu włoski usuwane są wraz z cebulkami, a po kilku zabiegach z rzędu, odrastają one dużo słabsze, cieńsze i rzadsze.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest uznawana za najskuteczniejszy sposób depilacji nóg. To dość spory wydatek, jednakże w dłuższej perspektywie jest on opłacalny, a także pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W trakcie wykonywania tego typu depilacji w salonie kosmetycznym wiązki światła lasera wnikają głęboko w skórę i niszczą włosy w fazie wzrostu, dlatego też niezbędne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Niesłusznie przyjęło się, że depilacja laserowa zarezerwowana jest wyłącznie dla kobiet zamożnych. Z myślą o paniach, których nie stać na profesjonalne zabiegi depilacji laserowej stworzono depilator laserowy domowego użytku tzw. depilator IPL.

ycipk-43kgm3

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-43kgm3

ycipk-43kgm3
ycipk-43kgm3