Trwa ładowanie...

Włosy łonowe - depilacja i pielęgnacja owłosienia

Pielęgnacja oraz depilacja włosów łonowych pozwalają zwiększyć codzienny komfort życia. Czy golenie włosów łonowych jest niezbędne, skoro chronią nas one przed infekcjami?

Włosy łonowe - depilacja i pielęgnacja owłosieniaŹródło: iStock.com
d3lstxv
d3lstxv

Włosy łonowe – fryzura intymna

Owłosienie intymne, które jest krótko przystrzyżone, stanowi ochronę narządów płciowych i zabezpieczenie przed przenikaniem bakterii, a jednocześnie w znacznie mniejszym stopniu (jeśli w ogóle) powoduje powstawanie oraz utrzymywanie się nieprzyjemnego zapachu z łatwo ulegających wszelakim podrażnieniom delikatnych okolic intymnych. Fryzury na włosy łonowe są dosyć modnym rozwiązaniem, popularnym raczej wśród młodszych kobiet. Dodatkowo fryzury intymne zatrzymują feromony, wytwarzane w gruczołach w miejscach intymnych i znacząco podnoszące seksualną atrakcyjność przedstawicielek płci pięknej. Fryzury tego rodzaju są więc wybierane nie tylko ze względu na aktualne trendy, ale także z powodu przemyślanej strategii podświadomego uwodzenia mężczyzn.

Jak zmiękczyć włosy w okolicach intymnych?

O owłosienie łonowe możesz zadbać samodzielnie wzorem gwiazdy „Harry'ego Pottera”, aktorki Emmy Watson. Jeśli nie uważasz za konieczne całkowitej depilacji włosów łonowych, wystarczy, że będziesz je króciutko przycinać. Tego typu pielęgnację zdecydowanie ułatwi mycie okolic intymnych przeznaczonymi do tego celu delikatnymi produktami, najlepiej antyalergicznymi i dla skóry wrażliwej, bez zawartości alkoholu. Krótko utrzymane owłosienie intymne warto także zmiękczyć, do czego służą zarówno odżywki do włosów o takich właściwościach, jak i specjalistyczne kosmetyki. Bazują one zazwyczaj na olejkach naturalnych, przykładowo na olejku z drzewa herbacianego, olejku jojoba czy tez olejku z nasion szałwii.

Czy golić włosy łonowe?

Golenie włosów łonowych często skutkuje nieestetycznymi podrażnieniami skóry, uczuleniami, ropnymi krostkami czy wrastającymi włoskami, trudną do zwalczenia plagą w okolicach intymnych. Jeśli jednak ten sposób usuwania zbędnego owłosienia najbardziej ci odpowiada, posługuj się maszynką do golenia z kilkoma ostrzami oraz żelem albo pianką do depilacji. To zmniejszy ryzyko reakcji alergicznych i zwiększy komfort golenia naskórka. Jak golić włosy łonowe? Nie gól zbyt długich włosów, wcześniej przytnij je nożyczkami do długości ok. 1 cm. Po goleniu dokładnie zmyj resztki kosmetyków i użyj oleju kokosowego, który dobrze nawilży skórę.

d3lstxv

Owłosienie intymne – depilacja

To, czym golić włosy łonowe, już wiemy, czas więc na depilację wrażliwych okolic intymnych. Owłosienie łonowe usunąć można przy pomocy wosku, kremu bądź lasera, co stanowi jedyne trwałe rozwiązanie, będąc jednocześnie metodą bolesna i dosyć drogą, a zabiegi należy wykonywać kilkukrotnie w odstępie 2 miesięcy. Efekty niekiedy niweluje ciąża i związane z nią wahania hormonalne. Kremy do depilacji albo wosk do usuwania włosków warto wcześniej przetestować w postaci wykonanej domowej próby uczuleniowej. Skóra może bowiem nie tolerować kosmetyków o silnych składnikach aktywnych zbyt dobrze, co objawi się w postaci alergii i zaczerwienienia.

Zajrzyj na WP radarOkazji, gdzie znajdziesz różnorodne produkty i narzędzia do skutecznej depilacji.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d3lstxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lstxv