Trwa ładowanie...
ycipk-43kgm3

Gładka skóra po goleniu - najlepsze metody depilacji

Pomimo szerokiej dostępności różnych metod depilacji wciąż niewiele kobiet może powiedzieć, że ich skóra po goleniu jest gładka jak aksamit. Jak wybrać najlepszy dla siebie sposób depilacji i cieszyć się naprawdę gładką skórą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gładką skórę po depilacji można uzyskać na wiele sposobów
Gładką skórę po depilacji można uzyskać na wiele sposobów (iStock.com, Fot: Liderina)
ycipk-43kgm3

Depilacja maszynką do golenia

Depilacja jednorazową maszynką do golenia wciąż uchodzi za najpowszechniejszy sposób usuwania niechcianego owłosienia. Zaletą tego typu maszynek jest łatwość obsługi i niska cena (jedna maszynka kosztuje ok. 5 zł). Jednakże rozwiązanie to ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Po depilacji maszynką do golenia włoski odrastają już na drugi dzień, a niewiele kobiet może pozwolić sobie na to, by codziennie usuwać owłosienie z nóg. Dodatkowo depilacja maszynką poprawia ukrwienie skóry, przez co włosy stają się znacznie mocniejsze i grubsze. Ten sposób depilacji zdecydowanie nie jest polecany kobietom, które pożądają efektu gładkiej skóry po goleniu.

Wypróbuj produkty do depilacji z WP radarOkazji.

ycipk-43kgm3

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest jednym z najpowszechniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Właściwości pasty cukrowej znane były od dawien dawna kobietom na Dalekim Wschodzie. Obecnie pasta cukrowa, oprócz cukru, zawiera również wodę, sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół. Tego typu depilacja polecana jest w szczególności kobietom, którym zależy na efekcie gładkiej skóry po goleniu, ponieważ pasta cukrowa działa jak peeling i złuszcza martwy naskórek. Największą zaletą usuwania niechcianego owłosienia za pomocą pasty cukrowej jest bezbolesność zabiegu, natomiast największą wadą jego czasochłonność. Wybierając tę metodę depilacji, warto pamiętać o tym, że sok z cytryny zawarty w paście cukrowej wykazuje właściwości rozjaśniające.

Depilacja woskiem kosmetycznym

ycipk-43kgm3

Kolejną propozycją dla kobiet, którym zależy na efekcie gładkiej skóry po goleniu jest depilacja woskiem kosmetycznym. Polega ona na nałożeniu gorącego wosku bezpośrednio na skórę, a następnie przykryciu go bawełnianymi plastrami. Podczas depilacji woskiem włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co sprawia, że sam zabieg nie należy na zbytnio przyjemnych. Co istotne, na efekt gładkiej skóry po depilacji woskiem kosmetycznym należy chwilę poczekać. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa słusznie uznawana jest za najtrwalsza metoda depilacji. Wiązki światła wytwarzane przez laser wnikają głęboko w skórę i uszkadzają włoski w fazie wzrostu. Tego typu zabiegi zazwyczaj wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Od niedawna na rynku dostępne są depilatory IPL — depilatory laserowe domowego użytku, których zasada funkcjonowania jest taka sama, jak urządzeń wykorzystywanych w gabinetach kosmetyczek. Zapewniją one długotrwały efekt gładkiej skóry.

ycipk-43kgm3

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-43kgm3

ycipk-43kgm3
ycipk-43kgm3