Trwa ładowanie...
d2us498

Gładka skóra po goleniu - najlepsze metody depilacji

Pomimo szerokiej dostępności różnych metod depilacji wciąż niewiele kobiet może powiedzieć, że ich skóra po goleniu jest gładka jak aksamit. Jak wybrać najlepszy dla siebie sposób depilacji i cieszyć się naprawdę gładką skórą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gładką skórę po depilacji można uzyskać na wiele sposobów
Gładką skórę po depilacji można uzyskać na wiele sposobów (iStock.com, Fot: Liderina)
d2us498

Depilacja maszynką do golenia

Depilacja jednorazową maszynką do golenia wciąż uchodzi za najpowszechniejszy sposób usuwania niechcianego owłosienia. Zaletą tego typu maszynek jest łatwość obsługi i niska cena (jedna maszynka kosztuje ok. 5 zł). Jednakże rozwiązanie to ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Po depilacji maszynką do golenia włoski odrastają już na drugi dzień, a niewiele kobiet może pozwolić sobie na to, by codziennie usuwać owłosienie z nóg. Dodatkowo depilacja maszynką poprawia ukrwienie skóry, przez co włosy stają się znacznie mocniejsze i grubsze. Ten sposób depilacji zdecydowanie nie jest polecany kobietom, które pożądają efektu gładkiej skóry po goleniu.

Wypróbuj produkty do depilacji z WP radarOkazji.

d2us498

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest jednym z najpowszechniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Właściwości pasty cukrowej znane były od dawien dawna kobietom na Dalekim Wschodzie. Obecnie pasta cukrowa, oprócz cukru, zawiera również wodę, sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół. Tego typu depilacja polecana jest w szczególności kobietom, którym zależy na efekcie gładkiej skóry po goleniu, ponieważ pasta cukrowa działa jak peeling i złuszcza martwy naskórek. Największą zaletą usuwania niechcianego owłosienia za pomocą pasty cukrowej jest bezbolesność zabiegu, natomiast największą wadą jego czasochłonność. Wybierając tę metodę depilacji, warto pamiętać o tym, że sok z cytryny zawarty w paście cukrowej wykazuje właściwości rozjaśniające.

Depilacja woskiem kosmetycznym

Kolejną propozycją dla kobiet, którym zależy na efekcie gładkiej skóry po goleniu jest depilacja woskiem kosmetycznym. Polega ona na nałożeniu gorącego wosku bezpośrednio na skórę, a następnie przykryciu go bawełnianymi plastrami. Podczas depilacji woskiem włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co sprawia, że sam zabieg nie należy na zbytnio przyjemnych. Co istotne, na efekt gładkiej skóry po depilacji woskiem kosmetycznym należy chwilę poczekać. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona.

d2us498

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa słusznie uznawana jest za najtrwalsza metoda depilacji. Wiązki światła wytwarzane przez laser wnikają głęboko w skórę i uszkadzają włoski w fazie wzrostu. Tego typu zabiegi zazwyczaj wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Od niedawna na rynku dostępne są depilatory IPL — depilatory laserowe domowego użytku, których zasada funkcjonowania jest taka sama, jak urządzeń wykorzystywanych w gabinetach kosmetyczek. Zapewniją one długotrwały efekt gładkiej skóry.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d2us498

Podziel się opinią

Share
d2us498
d2us498