Trwa ładowanie...

Depilacja pastą cukrową - wady i zalety

Pasta cukrowa, tuż obok wosku, jest najpopularniejszym środkiem do usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych, nóg, pach i twarzy. Największą zaletą depilacji pastą cukrową jest bezbolesność, a także minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Ten sposób usuwania owłosienia nie jest polecany kobietom, którym zależy na pięknej opaleniźnie, ponieważ pasta cukrowa wykazuje właściwości rozjaśniające.
Share
Pasta cukrowa do depilacji, oprócz cukru, zawiera również wodę, sok z cytryny i mieszankę ziół o właściwościach łagodzących.
Pasta cukrowa do depilacji, oprócz cukru, zawiera również wodę, sok z cytryny i mieszankę ziół o właściwościach łagodzących.Źródło: iStock.com
d16lg5o

Pasta cukrowa

Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą pasty cukrowej nie jest pomysłem współczesnych kobiet. Już od wieków kobiety na dalekim wschodzie wykorzystywały do depilacji roztopiony cukier (karmel). Obecnie wykorzystuje się do tego celu pastę cukrową, która oprócz cukru zawiera także: sok z cytryny i mieszankę ziół o właściwościach łagodzących. Depilację przy pomocy pasty cukrowej można wykonywać na zimno lub na ciepło. Pierwsza opcja jest polecana w szczególności kobietom ze skłonnościami do reakcji alergicznych. Sprawdzi się ona również w przypadku pań z żylakami i popękanymi naczynkami. Natomiast depilacja pastą cukrową na ciepło to opcja odpowiednia dla kobiet, którym zależy na szybszym efekcie.

Zalety depilacji pastą cukrową

 • Pasta cukrowa — środek do depilacji, zawiera składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego: wodę, cukier, sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół. Przez to jest polecana w szczególności osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.
 • Depilacja pastą cukrową jest bardzo tania, ponieważ środek do depilacji można przygotować samemu z ogólnodostępnych składników.
 • Przy prawidłowo wykonanej depilacji cukrowej włosy są wyrywane wraz z cebulkami, co znacznie przedłuża trwałość zabiegu.
 • Depilacja przy użyciu pasty cukrowej jest całkowicie bezbolesna, dlatego też stanowi dobrą alternatywę dla depilacji woskiem.
 • Depilacja pastą cukrową nie skutkuje podrażnieniami np. w postaci czerwonych kropek.
 • Depilacja pastą cukrową jest bardzo komfortowa i może być ona częścią domowego SPA.
 • Pasta cukrowa jest bardzo wydajna, a także higieniczna — do usunięcia niechcianego owłosienia nie musimy wyposażać się dodatkowo w żadne narzędzia (np. plastry).
 • Skóra po depilacji pastą cukrową pozostaje gładka przez 4-6 tygodni.
d16lg5o

Na WP radarOkazji produkty do depilacji znajdziesz taniej.

Wady depilacji pastą cukrową

 • Depilacja pastą cukrową nie jest polecana kobietom, którym zależy na efekcie pięknej opalenizny, ponieważ cukier ma właściwości rozjaśniające.
 • Pasta cukrowa nie jest zbyt dobrym środkiem do usuwania owłosienia z twarzy, ponieważ może ona rozjaśniać poszczególne partie twarzy.
 • Depilacja pastą cukrową jest dość czasochłonną metodą usuwania niechcianego owłosienia.
 • Depilacja pastą cukrową w salonach kosmetycznych to dość duży wydatek (za depilację pach trzeba zapłacić ok. 50 zł, a za depilację całych nóg - 250 zł).

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d16lg5o

Podziel się opinią

Share
d16lg5o
d16lg5o