UrodaDepilacja twarzy. Sposoby na usunięcie kłopotliwego owłosienia

Depilacja twarzy. Sposoby na usunięcie kłopotliwego owłosienia

Depilacja twarzy. Sposoby na usunięcie kłopotliwego owłosienia
Źródło zdjęć: © iStock.com

04.07.2018 21:51, aktual.: 02.11.2018 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wąsik to problem, który stale powraca. Domowe sposoby na depilację twarzy są łatwe i skuteczne, ale nie dają długotrwałego efektu. Włoski raz na zawsze mogą zniknąć tylko dzięki radykalnym metodom oferowanym przez salony kosmetyczne.

Mechaniczne usuwanie włosów z twarzy

W sposób mechaniczny włoski z twarzy można usuwać przy użyciu pęsety. Jest to jednak dość bolesna i żmudna metoda, która pochłania wiele czasu. Pęsety nie należy zastępować ani maszynką do golenia, ani golarką elektryczną, ponieważ meszek usuwany w ten sposób bardzo szybko odrasta (pojawia się z powrotem nawet następnego dnia po goleniu). Co więcej, staje się gruby i szorstki. Mechaniczna depilacja twarzy nie sprawdza się u osób z cerą naczynkową – prowadzi do pogłębienia problemu teleangiektazji.

Depilacja twarzy kremem

Szybko i bezboleśnie da się usunąć owłosienie z twarzy specjalnym kremem do depilacji, który zawiera kwasy wnikające w głąb włosa i rozpuszczające mostki keratynowe, a w efekcie przyczyniające się jego do rozpadu. Krem taki rzadko jednak wnika aż do cebulek, dlatego owłosienie niedługo po depilacji odrasta. Może on ponadto wywołać reakcję alergiczną, zwłaszcza jeśli w jego składzie znajdują się podrażniające substancje chemiczne. By złagodzić działanie kremów, producenci dodają do nich rumianek, wyciąg z kasztanowca, aloes, mocznik, d-panthenol oraz inne składniki o działaniu nawilżającym i łagodzącym.

Depilacja twarzy woskiem

Do popularnych metod usuwania włosków z twarzy należy zaliczyć również depilację woskiem. Jedną z jej największych zalet jest to, że daje długotrwałe efekty. Włoski nie odrastają przez około 7 dni. Ten rodzaj depilacji przeprowadza się przy użyciu nasączonych woskiem plastrów, które po przyklejeniu na wąsik odrywa się energicznym ruchem. Żeby jednak zabieg okazał się skuteczny, włoski muszą mieć kilka milimetrów długości. W przeciwnym razie nie przykleją się do wosku na tyle mocno, by można je było wyrwać. Wady metody woskowej polegają na tym, że wywołuje podrażnienia na skórze i jest bolesna. Mniej nieprzyjemne odczucia towarzyszą depilacji pastą cukrową, która nie przykleja się do skóry, a jedynie do samych włosków.

Depilacja nie musi być droga. Zajrzyj na WP radarOkazji i sprawdź to.

Usuwanie owłosienia z twarzy u kosmetyczki

Depilację twarzy woskiem można przeprowadzać zarówno w domu, jaki w salonie kosmetycznym. Profesjonaliści mają jednak o wiele więcej sposobów na niechciany wąsik. W usuwaniu owłosienia z twarzy sprawdza się laser, który emituje energię cieplną uszkadzającą mieszki włosowe, a także naczynia krwionośne oplatające cebulkę włosa, w wyniku czego ulega ona obumarciu. Dzięki laserowi można pozbyć się owłosienia z twarzy raz na zawsze, choć bywa, że nawet po tak radykalnej depilacji pojawiają się nad wargą pojedyncze włoski (najczęściej w wyniku zaburzeń hormonalnych)
. Zabieg przeprowadza się w 3–4 seriach. Kilku wizyt w gabinecie kosmetycznym wymaga również elektroepilacja, podczas której macierz włosa poraża się prądem wprowadzanym do mieszka za pomocą miniaturowej sondy. Umieszczanie takiej sondy jest bezbolesne, ponieważ nie dochodzi do nakłucia skóry. Na każdym włosie trzeba przeprowadzić tę metodę trzy razy, aby przestał odrastać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także