Trwa ładowanie...
dqz1uet

Depilatory laserowe do domowego użytku - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Depilacja laserowa należy do najczęstszych zabiegów depilacji. Od niedawna można wykonywać ją w warunkach domowych. Jak wybrać dobry depilator domowy IPL?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilator IPL to depilator laserowy do domowego użytku.
Depilator IPL to depilator laserowy do domowego użytku. (iStock.com, Fot: Tatyana Berkovich)
dqz1uet

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa uchodzi za jeden z najtrwalszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Wiązki światła emitowane przez laser wnikają głęboko w strukturę skóry i niszczą zarodek włosa, przy czym nie uszkadzają one jednocześnie okolicznych tkanek. Dzięki temu po serii zabiegów depilacji laserowej włosy w ogóle nie odrastają lub odrastają bardzo cienkie i słabe. Jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa była zarezerwowana wyłącznie dla kobiet zamożnych, których stać było na serię zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznym (koszt jednej serii to ok. 200-300 zł). Od niedawna na rynku dostępne są urządzenia IPL (Intense Pulse Light), które nazywane są również depilatorami laserowymi domowego użytku.

dqz1uet

Depilator IPL — jak działa?

Depilatory IPL przypominają urządzenia wykorzystywane w salonach kosmetycznych i charakteryzują się podobną zasadą funkcjonowania. Wytwarzają one impuls świetlny, który unicestwia część wzrostową włosków. Depilatory laserowe domowego użytku mają znacznie mniejszą moc niż depilatory w salonach kosmetycznych. Wyposażone są zwykle w pięciostopniową regulację mocy. Polecane są one do usuwania owłosienia z: pach, ramion, twarzy, rąk, nóg i okolic bikini.

Domowe depilatory laserowe emitują promieniowanie laserowe o zróżnicowanej długości fal. Niszczą one włoski w fazie wzrostu, co oznacza, że należy wykonać co najmniej kilka zabiegów, by pozbyć się ich raz na zawsze. W czasie jednego zabiegu depilacji laserowej niektóre włoski niszczone są wraz z cebulkami, a inne kurczą się do rozmiarów pierwotnych. Dlatego, wówczas, gdy po wykonanym zabiegu włoski odrastają, należy powtórzyć depilację laserową. Co istotne, depilator IPL nie jest skuteczny w przypadku bardzo jasnych lub siwych włosków.

Wszystko, co potrzebne do depilacji znajdziesz na WP radarOkazji.

dqz1uet

Depilator laserowy — wskazania przed zabiegiem

Przed domowym zabiegiem depilacji laserowej niewskazane jest:

 • Wykonywanie peelingów chemicznych i mechanicznych.
 • Opalanie się w solarium lub na słońcu.
 • Stosowanie leków z pochodnymi witaminy A.
 • Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą: pęsety, wosku lub plastrów.
 • Picie ziół fotouczulających (m.in. rumianku i nagietka).
dqz1uet

Depilator laserowy — wskazania po zabiegu

Po domowym zabiegu depilatorem IPL należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne — mowa tu przede wszystkim o korzystaniu z solarium i zażywaniu kąpieli słonecznych podczas letnich upałów. Oprócz tego należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, peelingów i innych preparatów o właściwościach złuszczających.

Depilator IPL — przeciwwskazania do stosowania

Wśród podstawowych przeciwwskazań do wykorzystywania domowych depilatorów laserowych należy wymienić:

 • Ciemną skórę, ponieważ grozi to poparzeniem.
 • Bardzo jasne lub siwe włosy.
 • Ciążę.
 • Epilepsję i cukrzycę.
 • Nadwrażliwość na światło.
 • Tendencję do powstawania blizn i przebarwień.
 • Bielactwo, łuszczycę i trądzik.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

dqz1uet

Podziel się opinią

Share
dqz1uet
dqz1uet