Trwa ładowanie...

Depilacja rąk - najlepsze sposoby na gładkie ręce

Gładkie jak aksamit ręce są marzeniem kobiet zmagających się z problemem nadmiernego owłosienia na tych partiach ciała. Niezbyt dobrym pomysłem jest depilacja rąk przy użyciu jednorazowej maszynki do golenia czy depilatora elektrycznego. Włoski na rękach lepiej usuwać woskiem lub pastą cukrową. Można również wykorzystać krem do depilacji.

Depilacja rąk - najlepsze sposoby na gładkie ręceŹródło: Shutterstock.com
d2tjrix
d2tjrix

Depilacja rąk woskiem kosmetycznym

Z problemem nadmiernego owłosienia na rękach zmagają się głównie brunetki. Niestety zbyt owłosione ręce negatywnie wpływają na samoocenę kobiet oraz na ich postrzeganie w społeczeństwie. Często, zupełnie niesłusznie, uważa się, że kobiety, które nie mają rąk gładkich jak aksamit, są zaniedbane. Wobec tego wiele pań decyduje się na usuwanie niechcianego owłosienia z rąk. Najczęściej wybieraną przez nie metodą jest depilacja woskiem kosmetycznym. Cieszy się ona tak dużą popularnością, ponieważ pozwala na długi czas pozbyć się włosków na rękach, a jednocześnie jest, w porównaniu do innych form depilacji, bardzo tania. Metoda ta polega na nałożeniu bezpośrednio na skórę gorącego wosku i przykryciu go specjalnymi paskami. Po odczekaniu ok. 15 minut paski są energicznie zrywane, co może powodować dyskomfort, a nawet ból. Co ciekawe, depilacja woskiem kosmetycznym działa jak peeling, ponieważ wraz z włoskami odrywa się również zrogowaciałą warstwę naskórka.

Depilacja rąk pastą cukrową

Kolejnym popularnym sposobem depilacji rąk jest depilacja przy pomocy pasty cukrowej. Wbrew pozorom pasta ta nie składa się wyłącznie z cukru, ale również z wody, soku z cytryny i mieszanki łagodzących ziół. Z racji tego, że pasta cukrowa zawiera cytrynę, ta metoda depilacji rąk zdecydowanie polecana jest kobietom, które chcą cieszyć się piękną opalenizną. W porównaniu do depilacji woskiem usuwanie niechcianego owłosienia z rąk pastą cukrową nie powoduje dolegliwości bólowych.

Depilacja chemiczna rąk

Na liście skutecznych sposobów pozbywania się owłosienia z rąk znajduje się również depilacja chemiczna, którą wykonuje się przy pomocy kremu do depilacji. Polega ona na zaaplikowaniu na ręce odpowiedniej ilości kremu, odczekaniu kilkunastu minut i usunięciu warstwy kremu wraz z włosami. Co istotne, przed użyciem kremu do depilacji należy wykonać próbę uczuleniową, bowiem tego typu preparaty wykazują tendencję do podrażniania i wywoływania objawów alergii.

Depilacja laserowa rąk

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia na rękach jest depilacja laserowa. Już kilka zabiegów pozwala pozbyć się włosków raz na zawsze. Wadą tej formy depilacji jest jej kosztowność — za jeden zabieg depilacji laserowej rąk zapłacimy 200-300 zł.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

d2tjrix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tjrix