Trwa ładowanie...

Włosy na piersiach - rosną? Co z nimi zrobić?

Włosy na piersiach to problem 1/3 wszystkich kobiet. To niekiedy jedynie prawie niezauważalny meszek, a czasem długie, mocne, ciemne włosy na klatce piersiowej. Oto najlepsze sposoby na owłosienie na piersiach.

Włosy na piersiach - rosną? Co z nimi zrobić?Źródło: 123RF
dplj2or
dplj2or

Włosy na piersiach – przyczyny problemu

Włoski na piersiach mogą zdecydowanie obniżyć samoocenę, utrudnić przetrwanie sezonu plażowego i wręcz uniemożliwić nawiązywanie satysfakcjonujących kontaktów z przedstawicielami płci przeciwnej. Owłosienie na piersiach i brzuchu z pewnością lubiane nie jest, a dlaczego się tam pojawia? Winnymi tego typu problemów są geny, dlatego w przewidywaniu trudności z nadmiernym owłosieniem na klatce piersiowej pomóc może obserwacja tych rejonów u mam, babć czy sióstr. Włosy na sutkach wyrastają ponadto w okresie dojrzewania (zaczyna działać testosteron)
, ciąży, terapii hormonalnej, długotrwałego używania tabletek antykoncepcyjnych, stosowania leków łagodzących objawy menopauzy. To często również skutek zdecydowanie zmniejszonego po 50. roku życia produkowania przez organizm estradiolu, sterydowego hormonu płciowego, warunkującego mnóstwo procesów w kobiecym organizmie. Z kolei nadmierna produkcja androgenów to hirsutyzm, objawiający się ciemnymi włoskami nie tylko na klatce piersiowej, ale także nad górną wargą czy na brodzie – bez wizyty u endokrynologa się nie obędzie.

Niezależnie od przyczyny problemu jeżeli owłosienie na piersiach czy brzuchu wydaje ci się niezbyt estetyczne i zwyczajnie chcesz się go pozbyć, nie decyduj się na golenie maszynką. Wrażliwa klatka piersiowa łatwo ulega podrażnieniom, co zazwyczaj kończy się zaczerwienieniem skóry, a nawet pojawieniem się ranek czy krostek po goleniu. Lepsza będzie ostra i zdezynfekowana pęseta, którą w niezbyt bolesny sposób szybko poradzisz sobie z pojedynczymi włosami na piersiach czy brzuchu.

Owłosienie na piersiach – jak je usunąć?

Włosy na piersiach czy włosy na brzuchu u dziewczyny nie zawsze muszą od razu wpędzać w panikę ich posiadaczkę. Co możemy z nimi zrobić? Oto kilka metod na włoski na piersiach:

  • Rozjaśniacz do włosów na piersiach. Metodą dla cierpliwych pań jest rozjaśnianie włosków za pomocą patyczka higienicznego zwilżonego wodą utlenioną. Drogeryjny kosmetyk do rozjaśniania włosów może być również skutecznym rozwiązaniem. Konieczna jest jednak wcześniejsza próba uczuleniowa na niewielkim odcinku skóry, przykładowo na nadgarstku.
  • Depilacja woskiem owłosienia na piersiach. Ta metoda usuwania zbędnego owłosienia z piersi czy brzucha to dobry pretekst do odwiedzenia kosmetyczki. Wyeliminujemy dzięki temu ryzyko podrażnienia delikatnej skóry, na które narażamy się, robiąc to nieprofesjonalnie. Umawiając się na wizytę, warto jednak wcześniej sprawdzić, czy nasze owłosienie nadaje się do tego rodzaju zabiegu, a kosmetyczka przeprowadzała go już kiedyś na tym wrażliwym rejonie ciała.
  • Laserowa depilacja klatki piersiowej. To dość droga, ale najskuteczniejsza metoda na włosy na piersiach i brzuchu. Jeżeli problem męczy nas od dawna lub cierpimy na hirsutyzm, warto zdecydować się na depilację laserową owłosienia na piersiach. Na ogół wystarcza 5 zabiegów co mniej więcej 2 miesiące.

Wszelkie potrzebne produkty do depilacji piersi i innych części ciała znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Przeczytaj więcej na temat depilacji:

dplj2or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dplj2or