Włóż latarkę do lodówki. Zaoszczędzisz na rachunkach

Test z wykorzystaniem latarki pozwolić ocenić, czy lodówka jest szczelna
Test z wykorzystaniem latarki pozwolić ocenić, czy lodówka jest szczelna

26.11.2022 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz zaoszczędzić energię w swojej kuchni? Dzięki trikowi z latarką zapłacisz mniej za prąd. Nie, nie chodzi o zastąpienie światełka w lodówce światłem latarki. Dzięki latarce można odkryć prosty sposób na niższe rachunki. Sprawdź, jak ją wykorzystać.

Jak oszczędzić prąd w kuchni?

Lodówka to jedno z najbardziej prądożernych urządzeń w domu. Pracuje cały czas i pochłania wiele energii. Rachunki są coraz droższe, dlatego można wykorzystać latarkę do tego, by wykonać prosty trik w swojej lodówce. W przypadku takiego sprzętu warto sprawdzać, czy uszczelka nie jest uszkodzona.

Dlaczego? To ona znajduje się pomiędzy drzwiami lodówki, a jej wnętrzem i odpowiada za szczelność. Gdy uszczelka jest uszkodzona, lodówka przestaje być szczelna, co sprawia, że do wnętrza dostaje się ciepłe powietrza. To powoduje, że urządzenie musi zużywać coraz więcej energii do tego, by utrzymać odpowiedni poziom zimna wewnątrz. 

Jak sprawdzić szczelność lodówki?

Warto co jakiś czas kontrolować, czy lodówka nie ma uszkodzonej uszczelki. Jak to zrobić? Wystarczy wykorzystać latarkę, może być także taka w telefonie. Trzeba poczekać do zmroku, a następnie włożyć zapaloną latarkę do wnętrza lodówki w taki sposób, by światło skierowane było na wprost drzwiczek. Następnie należy zamknąć lodówkę oraz zgasić światło wewnątrz pomieszczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto także dopilnować, by światło z sąsiednich pokój nie przeszkodziło w ocenie. Jeżeli zauważysz smugę światła wydostającą się z lodówki, najlepiej wymień uszczelkę, ponieważ nieszczelne urządzenie zużywa o wiele więcej prądu

Dodatkowo nieszczelna uszczelka może sprawić, że na ścianach lodówki pojawi się woda, co wynika z różnic w temperaturach. Żywność w nieszczelnym urządzeniu będzie także szybciej się psuła. Zaburzony obieg powietrza sprawia także problemy z prawidłowym odczytem termostatu. Nastawiając określoną temperaturę, w rzeczywistości we wnętrzu lodówki może być cieplej. Warto więc regularnie wykonywać test za pomocą latarki i przyglądać się uszczelce. 

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)